eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Šindel nebo plech?

Autor: N/A 7. 8. 2006

Potřebuji poradit ohledně výměny střešní krytiny. Ze sedlové střechy budeme sundavat starý eternit a chceme jej nahradit něčím novým , lehkým. Bonský šindel je lehký a cenově dostupný , ale vzhledově se nám líbí víc plechová krytina , konkrétně taškové tabule Lindab. Ale jelikož budou přímo pod střechou obytné místnosti a ložnice , odrazují nás od této krytiny někteří lidé s tím , že při dešti je plechová střecha hlučná , a při večerním "vychládání" také vydává poměrně dlouho různé cvakavé zvuky , které doprovázejí pnutí materiálu. Nemáte s tímto někdo praktické zkušenosti , přímo z bydlení pod plechovou střechou?

odpovědět

Re: Šindel nebo plech?   |   odpovídá: N/A

Dobrý den. Předpokládám , že jde o rekonstrukci staré střechy. Instalací plechových šablon ve skladbě difúzní fólie/kontralatě/latě/plechové šablony vytvoříte dvouplášťovou odvětrávanou střešní skladbu odpovídající platným normám. Pokud byste chtěl montovat šindel , musel byste nejprve položit difúzní fólii , pak kontralatě , pak celoplošné bednění z OSB desek , pak vyrovnávací pás a nakonec šindel. OSB desky a podkladní pás jinak levnou šindelovou krytinu prodraží. I kdybyste snad již bednění na střeše měl (např. po eternitu ) , montáž šindele přímo na něj by bla závažnou chybou , protože odvětrávaná vzduchová vrstva by chyběla. Docházelo by ke kondenzacím vodních par pod krytinou a na stěnách by se vám tvořily vlhké mapy a plísně. Pokud se bojíte hluku hladkého plechu , tak zvolte plech sypaný kamenivem -ten omezuje hluk na minimum , nebo střechu zateplete (z hlediska tepelné mechaniky by bylo nejlepší udělat obojí ).

odpovědět

Re: Šindel nebo plech?   |   odpovídá: N/A

Brzy se i mě bude týkat tato situace- šindel nebo plech.Slyšela jsem ,že plech je výborná věc ,pro odhlučnění prý stačí zakoupit plechy s jakýmisi pásy pod plechem.Pak prý plech ani nelupe ,nebo možná lupe při vychladnutí ,ale prý to není slyšet.Bez těch pásů to je prý katastrofa i pro sousedy.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Šindel nebo plech? (č. 2039) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy