eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Výměna eternitu za plastovou krytinu

Autor: N/A 6. 7. 2006

Dobrý den , na domě z r. 1930 potřebujeme vyměnit starou krytinu eternit na bednění za novou. Pokrývačská firma nám nabízí plastovou střešní krytinu EUREKO , která je spolu s kontaktní folií položena přímo na stávající bednění po eternitu. Odpadají tak náklady na laťování a krytina vzhledově vypadá velice pěkně a je levnější než Beronit. Zajímají nás zda jsou nějaké zkušenosti s tímto druhem krytiny a pak také pokud se v budoucnu rozhodneme využít dnešní půdu jako obytné podkroví jaká by měla být skladba střechy , když bude krytina položena přímo na bednění. Nejraději bychom použili betonové tašky KM-Beta , ale nevíme zda nosnost krovu by byla dostatečná ( krovy 13/16 ve vzdálenosti 100-110 , sklon střechy 40

odpovědět

Re: Výměna eternitu za plastovou krytinu   |   odpovídá: Jan Rypl

V zhledem k tomu , že střecha s krytinou přímo na bednění se bude v budoucnu zateplovat , u všech systémů (Eternit , Cembrit i Eureko )je nutné pod stávajícím bedněním vytvořit ventilační vzduchovou mezeru , tj. včetně zabezpečení vstupu vzduchu z exteriéru do mezery u kraje střechy (okapu ) a výstup vzduchu z mezery do exteriéru u hřebene či nároží. To se většinou neobejde bez zásahu do fasády objektu a v případě existence úžlabí je situace naprosto neřešitelná. Navíc vložením následné tepelné izolace do prostoru mezi krokve hrozí ucpáním potřebné ventilační mezery , a přes výstupové ventilační elementy hrozí zafoukání sněhu až do tepelných izolací.

Proto bych doporučoval spíše na současné bednění aplikovat vysocedifúzní membránu vhodnou na bednění (např. Jutadach 135 ) , následně naaplikovat kontralatě a střešní latě se střešní krytinou. Pak bude možno tepelnou izolaci vložit do celé výšky krokve a po stránce odvodnění i odvětrání střechy nevznikají žádné problémy.

Jan Rypl , rypl@juta.cz ; tel.:602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Výměna eternitu za plastovou krytinu (č. 1952) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy