eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení stropu

Autor: N/A 23. 3. 2006

Dobrý den. Jsem vlastníkem řadového rodinného domku , postavený cca kolem roku 1920. , nyní po celkové rekonstrukci. Střecha sedlová , po rekonstrukci před dvěma lety , klasické tašky , izolační folie. Pod střecho dva půdní prostory nad sebou. Stropy původní tzn. trámy dřevěné , mezi nimi násyp. Prozatím neuvažuji o využití a rekonstrukci půdních prostor k bydlení , v budoucnu to však nelze vyloučit. Každopádně to chci prozatím zateplit , nejakým jednoduchým postupem , nejlépe položením vhodného izolačního materiálu volně. Po horní půdě se nechodí takřka vůbec , po spodní taktéž minimálně. Problém se zatékáním střechy nemám. Chci se zeptat na možnost vhodného materiálu k zateplení , doporučenou tloušťku , rovněž s ohledem na protipožární bezpečnost. Zdroj ohně v okolí není , elektřina po rekonstrukci , komín pro plynové vytápění bez závad. Jaké je tedy Vaše doporučení a eventuální cenová nabídka. Děkuji , s přáním hezkého dne
Martin Kaláb

Martin Kaláb

odpovědět

Re: Zateplení stropu   |   odpovídá: Zdeněk Janík

Pro zateplení půdních podlah je možno použít deskyz pěnového polystyrenu EPS 100 Z tl. min. 120 mm. Na tuto vrstvu položit pochozí desky např. OSB nebo dřevotřískové desky. Další variantou je použití kompletizovaných dílců - desky půdních podlah. Pěnový polysytren s nalepenou pochozí deskou Kombitherm tl. 10 mm. Bližší popis těchto materiálů naleznete na www.bachl.cz

Zdeněk Janík, technický poradce

E-mail: zdenek.janik@bachl.cz

BACHL, spol. s r.o., Brněnská 669, 664 42 Modřice u Brna

Výroba izolačních hmot z pěnového polystyrenu a polyuretanu, polyetylenových fólií a parozábran.

odpovědět

Re: Zateplení stropu   |   odpovídá: Ing. Pavel Matoušek

Vážený pane ,
pokud jsou stropy lehké konstrukce (i když s násypem ) , pak by bylo nejvhodnější podložit tepelnou izolaci parozábranou , což není obvykle nezbytné u masivních betonových stropů. Pokud není podlaha (povrch ) úplně rovinná , lze použít místo desek měkčí rohož z minerální plsti , která tolik nepřekopíruje nerovnosti (např. Rockwool , typ Rollrock ).
Potřebujete-li chodit po podlaze , pak je nejlepší v určitém pásu vynechat rohože a položit izolaci tužší o šířce např. 1 m a na ni položit podlahové desky , čili vybudovat chodník. Pro to jsou vhodné desky typu Spodrock. Nejmenší tloušťka izolace podle normy je cca 120 mm , doporučená pak je 200 mm.
Z hlediska ochrany proti ohni se naše izolace může dotýkat i jednosložkového (zděného ) komína , pouze podlahové desky na bázi dřevitých hmot musí být od takového tělesa vzdáleny min. 50 mm.
Ing. Pavel Matoušek , Rockwool , a.s. , tel. 596 094 365 , fax 596 033 152 , bezplatná zelená linka 800 161 161 (prac. dny 8 - 16 hod )

Ing. Pavel Matoušek, technický poradce

E-mail: pavel.matousek@rockwool.cz

Rockwool a.s., U Háje 507/26, 147 00 Praha 4

Největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení stropu (č. 1461) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy