eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Parozábrana při zateplení trámového stropu

Autor: N/A 21. 3. 2006

Dobrý den. Potřeboval bych poradit s dodatečným zateplením u rekonstrukce trámového stropu. Strop se nachází pod nezateplenou půdou a je tvořen trámy 180x200 po 1 metru. Spodní vrstvu tvoří podbití a palach. Plánujeme provést dodatečné zateplení tepelnou izolací vkládanou mezi trámy. Kvůli kuchyni je nutné provést pod tep. izolací parozábranu. Můj dotaz se týka jejího provedení s ohledem na stropní trámy. varianta 1: parozábranu napojit vždy z boku na stropní trámy v jejich spodní části. Varianta 2: Parozábranu provést v celku a obalit jí stropní trámy i vrchem. Nehrozí vnikání páry do tepelné izolace přes boky stropních trámů u V1? Nehrozí kondenzace vlhkosti v uzavřeném prostoru pod parozábranou a trámy ve vlhkosti v případě u V2? Která var. je lepší resp. jaké je správné řešení? diky P

odpovědět

Re: Parozábrana při zateplení trámového stropu   |   odpovídá: Rypl Jan

Parozábranou se krokev obalit nesmí. Pro toto lze použít parobrzdu , ale je nutno vrstvy tepelné izolace rozdělit tak aby část byla též nad parobrzdou.

Parozábranu lze vožit jen mezi trámy a parotěsně ji napojit na boky trámů co nejníže ke stávajícímu podhledu. Tepelné izolace pak budou výhradně nad parozábranou.

Oba typy parotěsnících vrstve musí být parotěsně spojeny a napojeny jak mezi sebou tak na všechny pronikající a přiléhající stavební konstrukce.

V interiéru u obou varinat však nesmí být více jak 23°C a více jak 60% vlhkost a půdní prostor musí mí možnost odparu vodních par do exteriéru , popř. ventilační vzduchovou mezeru.

Další podrobnosti můžeme řešit telefonicky , popř. e-mailem.

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.czJan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Parozábrana při zateplení trámového stropu (č. 1445) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy