eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení šikmé střechy - polystyren.

Autor: N/A 15. 3. 2006

Vážení odborníci , dovoluji si Vás požádat o radu pro chystané zateplením půdních prostor řadového rodiného domu 90 let starého. Jako střešní krytina jsou použity hliníkové šablony v dobrém až velmi dobrém stavu ( z tohoto důvodu nehodlám do samotné střechy zasahovat ) , pod šablonami je natažena IPA přibitá společně s uvedenými šablonami na latě , které jsou na krokvích 14x14 cm. Mezi krokvemi je vsazeno několik střešních oken. Vzhledem k tomu že mám k dispozici značné množství fasádního polystyrénu rád bych jej pro zateplení střechy využil. Můj záměr je : na latě instalovat kontralatě , tím zajistit konstantní mezeru > 6cm pro větrání pod krytinou , mezi krokve vsadit polystyrénové desky v rovině s vnitřní stranou krokví a mezery vyplnit montážní polyuretanovou pěnou. Poté instalovat další , vyloženě vnitřní souvislou a slepenou vrstvu polystyrénu , která zakryje již i krokve. Přes polystyrén instalovat parotěsnou folii a poté sádrokarton. Celá stávající konstrukce i přes svůj věk je ve velmi dobrém stavu. Děkuji za radu - názor. Janovec

odpovědět

Re: Zateplení šikmé střechy - polystyren.   |   odpovídá: Robert Hošek

Dobrý den ,
z Vašeho záměru není zcela jasné , jak bude chycena konstrukce SDK na krokve - mohlo by to zlobit (praskání SDK ,... ) když připevnění (přez vrstvu polystyrenu ) nebude dostatečně stabilní.

ing. Robert Hošek ,
technik Rigips s.r.o

odpovědět

Re: Zateplení šikmé střechy - polystyren.   |   odpovídá: Jan Rypl

Vaše idea zateplení konstrukce šikmé střechy je po stránce teplotního odporu zajímavá v případě , že celková tloušťka polystyrenu nebude menší jak 14 cm. Velice však dbejte na to , aby pomocí zamýšlené PUR pěny mezi polystyrenem a nosnými konstrukcemi byly velice kvalitně vypěněny všechny spáry (byly by obrovským tepelným mostem ).

Co se týče parozábrany , je též nutno ji tentokráte parotěsně spojit a napojit , a zároveň by bylo vhodné nedříve provést parozábranu (+ provést její spojení a napojení ) a teprve potom nainstalovat rošt a vlastní sádrokarton. Tj. aby kotvící prvky sádrokartonu (vruty ) neperforovaly parozábranu a aby bylo možno bez problémů v sádrokartonu instalovat inženýrské sitě bez poškození parozábrany (kabely , zásuvky , vypínače , .... )

Konstrukce s polystyrenem však má nedostatek co se týče průzvučnosti hluku a zejména doby prohoření konstrukce.

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení šikmé střechy - polystyren. (č. 1402) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy