eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Prosím o radu.

Autor: N/A 7. 3. 2006

Dobrý den. Rád bych si postavil dvojgaráž. Nevím jak mi dovolí úřady , ale uvažuji o dřevěné trámové konstrukci s pultovou střechou umístěnou u domu. Bohužel nemohu sehnat potřebné informace (nějaký návod pro výpočet krovu střechy a celé konstrukce - realizace...? ) Jsem z podhorské oblasti - cca 650 m nad mořem- Liberecký kraj. Můžete mi prosím poradit tzv."JAK NA TO???" V dnešní drahotě bych si rád co nejvíc udělal sám. Předem děkuji za odpověď. Frohlich

odpovědět

Re: Prosím o radu.   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček

Dobrý den ,

pokud si chcete spočítat krov sám , tak tedy můžete ale určitě bych Vám to nedoporučoval. Nejlepší je obrátit se na statickou firmu , jestli ale i přes toto upozornění chcete si tento krov spočítat , tak máte dvě možnosti :

1. Zakoupit a nastudovat příslušnou normu , ale samozřejmě že jich bude několik , od norem k zatížení konstrukcí , kterých je několik , k normám o navrhování dřevěných konstrukcí a spojů těchto konstrukcí , cena za jednu normu se pohybuje kolem 1 tis. Kč.

2. Zakoupit nějaký výpočetní software , ale bez příslušných znalostí celé problematiky je to nevhodné řešení , ceny softwaru se pohybují okolo 30 tis. Kč , dle typu programu.

3. Celý výpočet zadat statikovi , což je dle mého jediné správné řešení , občas je provádí i vlastní projekční kancelář.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček
Cembrit CZ , a.s.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Prosím o radu. (č. 1351) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy