eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

betonová nebo pálená

Autor: N/A 20. 2. 2006

Chtěl bych se zeptat , protože letos začínám stavět , jakou mám zvolit tašku. Budu mít střechu klasickou sedlovou , místo je Liberecko a u lesa. Firma , co mi bude stavět , dělá střechy běžně od Tondachu , ale jeden známý mi tvrdil , že pálená taška praská (on staví a má Bramac ). Děkuji za názory.

odpovědět

Re: betonová nebo pálená   |   odpovídá: Václavík

Dobrý den Vážený pane ,
jestliže Váš známý tvrdí , že pálená taška praská a on má dokonalou krytinu Bramac , tak já Vás mohu z praxe ujistit , že je to právě naopak. Pálená krytina má rozhodně lepší kvalitu než betonová.
S pozdravem Václavík

odpovědět

Re: betonová nebo pálená   |   odpovídá: Jan Rypl

Vaše otázka je problematika diskuse na 2 dny. Každá střešní krytina má svoje kladné i negativní vlastnosti , ale že by pálená taška oproti betonové obecně více praskala je nesmysl.

Pro Vás je však důležité vědět , že je potřeba si hlídat bezpečný sklon použité střešní krytiny vůči vlastnímu sklonu střechy. Tj. nejlépe je pokud bezpečný sklon střešní krytiny není menší než sklon střechy. Dále zpsůb kladební krytiny , laťování , kontralatí , výběru správného typu pojistné hydroizolace (viz. www.juta.cz )

Z hlediska blízkosti lesa a případného zastínění stromy bych doporučoval použít co nejhladší střešní krytinu , tj. aby byla eliminována problematika jehličí zůstávající na střeše , popř. mechů.

Vhodné další informace ohledně typů , barev , povrchů , způsobu aplikace atd. najdete na www.tondach.cz ; www.bramac.cz ; www.kmbeta.cz ; www\ besk.cz , ...

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: betonová nebo pálená   |   odpovídá: Karel Erben

Vážený pane , betonové , resp. pálené střešní systémy BRAMAC a TONDACH jsou sázkou na jistotu. Z hlediska funkčnosti a záruk mezi nimi nejsou podstatné rozdíly - jde o systémy propracované , odzkoušené a s kompletním příslušenstvím. Jejich volbou zřejmě nic nezkazíte , ale stále budete mít na střeše pouze to , co na ní má téměř každý - tedy krytinu těžkou a okoukanou. Nevím , zda jste přemýšlel i o jiných střešních systémech , ale zkuste se zamyslet nad námi nabízeným střešním systémem GERARD - viz http://www.gerard.cz/\ Jde o lehkou plechovou krytinu s kamennýn posypem , která nabízí jak unikátní tvary (imitace tašky , dřevěného šindele , břidlice či prejzu ) , tak nadprůměrně dlouhou záruku a především nízkou hmotnost umožňující šetřit na ostatních komponentách střechy (na řezivu až 30% jeho objemu ). Rádi Vám zdarma připravíme cenovou nabídku na základě projektové dokumentace. S úctou , Karel Erben

Karel Erben, technický poradce

VEKAMAF spol. s r.o., Na Ládví 18, 182 00 Praha 8

Výhradní dovoz a prodej střešních systémů GERARD pro ČR a SR.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


betonová nebo pálená (č. 1265) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy