eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Střešní fólie Tyvek a Jutadach

Autor: N/A 7. 7. 2005

Rozhoduji se pro aplikaci střešní fólie pro zateplenou střechu penzionu - cca 550 m2. Střešní krytina BRAMAC. Jaká fólie má lepší vlastnosti a životnost ? Tyvek Soft nebo Jutadach ? Jedná se o oblast Vysočiny. Děkuji

odpovědět

Re: Střešní fólie Tyvek a Jutadach   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud chcete porovnat superdifúzní membrány , je potřeba srovnávat analogické typy podle jejich možnosti aplikace.

"Tyvek Soft" je určený jako pojistná hydroizolace pro dvouplášťovou nebedněnou střechu , kde žádná dřevěná konstrukce nemá použitou chemickou impregnaci. Nesmí se však použít přímo na bednění.

Všechny typy membrán "JUTADACH" (varianty 95 , 115 , 135 , 150 g/m2 ) lze aplikovat stejným způsobem jako materiál "Tyvek Soft" , ale je možný jejich kontakt i s chemicky impregnovanými dřevěnými konstrukcemi. Variace 135 a 150 g/m2 membrán "JUTADACH" lze navíc aplikovat i na bednění.

Z hlediska životnosti (v případě správné aplikace ) se však jedná o obdobné materiály , jelikož u obou materiálů je jako výchozí surovina použit polyolefin , a oba materiály mají dostatečné tepelné odolnosti a UV odolnosti.

Totéž se týká vodotěsných vlastností , jelikož oba dva materiály mají výšku vodního sloupce větší jak 1000 mm , a ekvivalentní difúzní tloušťka (otázka paropropustnosti ) je menší než rd 0 ,2m.

V případě aplikace dvouplášťové nebedněné konstrukce bych však z hlediska použití v oblasti Vysočiny (účinek větru ) bych však doporučil použít min. buď "Tyvek Solid" nebo "JUTADACH 115".

Jan Rypl

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Střešní fólie Tyvek a Jutadach (č. 110) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy