eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

ICYNENE a parozábrana

Autor: Roman Veselý 30. 10. 2023

Dobrý den ,

Mám správně navrženou skladbu střechy s prkenným zaklopem. Lze použít tato pěna icynene bez parozábrany , což doporučuje i výrobce? Ano nebo ne a proč.

Odkaz: https://www.vibeizol.cz/tepelna-izolace/

Děkuju za vysvětlení

odpovědět

Re: ICYNENE a parozábrana   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud jde o lehkou konstrukci , kde tepelná izolace bude typu lehké stříkané PUR pěny s otevřenými póry a s hodnotou faktoru difúzního odporu mí 2 nebo 2 ,2 či 3 ,3 a je aplikovaná zespoda do dvouplášťové konstrukce střechy , a jedná se o konstrukci jež odděluje vytápěný a nevytápěný prostor , pak taková konstrukce musí mít z interiérové strany dostatečně účinnou parotěsně vzduchotěsnící vrstvu , tj. tvořenou většinou parotěsně spojenou a napojenou parozábranou. Navíc parotěsnící vrstvou umístěnou tak , že jí nesmí procházet difúzní hmota příček/stěn dělící od sebe vytápěné prostory. Tj. parotěsnící vrstva musí být celistvá pro celé vytápěné podlaží. Parotěsnost/typ použité parozábrany pak závisí na klimatu interiéru a na místě stavby (klimatu exteriéru ).

Pokud pod touto izolací v takové skladbě nebude dostatečně účinná parotěsně vzduchotěsnící vrstva , vzniká vysoké riziko rozporu se závaznou normou ČSN 730540-2 Tepelná ochrana budov , část 2 Požadavky , hlava 6 Šíření vlhkosti konstrukcí , tj. ve věci vzniku nepřípustně velkých vznikajících kondenzací uvnitř konstrukce.

Neznám další zásadní souvislosti střechy a stavby , tj. bylo by vhodnější spojit se telefonicky.

Rypl , t.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: ICYNENE a parozábrana   |   odpovídá: Roman Veselý

Pane Rypl ,
To mi chcete říct , že výrobce mi normálně lže??? Je tam jasně a srozumitelně napsáno , že u této skladby ICYNENE nemusí být PAROZÁBRANA. Takže čistě a jednoduše lžou.

Mám klasickou novostavbu. Sedlová střecha , obytné podkroví jako většina domů. Nic extra. Difuzní folie , latě a kontralate 6x4. Sklon 40 °.

Tím pádem , jestli výrobce tohle tvrdí , a vy mi píšete , že porušuje závaznou normu. Tak to je normálně na soud. Souhlasíte?

odpovědět

Re: ICYNENE a parozábrana   |   odpovídá: Jan Rypl

S tímto výrobcem jsem jednal , text o nepotřebnosti parozábrany ze svých stránek již odstranili. Dostal se tam omylem z původního zastaralého montážního doporučení.

Jak jsem uvedl bylo by vhodné souvislosti řešit telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: ICYNENE a parozábrana   |   odpovídá: Vít Beroun

Dobrý den pane Veselý ,

Dostala se ke mě vaše diskuze a otázky na parozabrany v konstrukci při použití izolace. Bohužel web který jsem dělala v minulosti tak dodavatel používal doporučení že parozabrana není potřeba. Pan Rypl má 100% pravdu a naše firma vždy navrhuje skladby s parozabranou. Text který byl uvedeny na našich stránkách byl okamžitě vymazaný. Omlouvám se Vám s pozdravem Vít Beroun

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


ICYNENE a parozábrana (č. 10784) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy