eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Tepelná izolace

Autor: Pavel Sliva 19. 10. 2023

Dobrý den ,prosím o radu jak tepelné zaizolovat plochou střechu zevnitř.skladba střechy:dřevěné krokve 16/10 ,shora OSB desky 25mm ,SBS modifikovaný pás.Zevnitr pod střechou jsou stropní trámy . (zatím bez záklopku ).prostor pro zateplení cca 0 ,5m plus 16cm mezi krokvemi.Chtel bych aplikovat strikanou izolaci nebo PIR desky .Stropy nad obytnym prostorem budou dřevěné.Jak takovou skladbu nejlépe difúzně vyřešit.dekuji za radu.

odpovědět

Re: Tepelná izolace   |   odpovídá: Jan Rypl

Lituji , ale takovou střechu lze zespoda zateplovat (jakýmkoliv izolantem ) jedině v případě , že mezi tepelnou izolací a bedněním krytiny bude vytvořena funkční ventilační vzduchová mezera , tj. proudící venkovní vzduch. A pokud je sklon střechy menší jak 5° (8 ,75% ) , pak taková ventilační mezera musí být výšky min. 100 mm a vstupní i výstupní otvory (do a z ventilační mezery ) velikosti min. jedné setiny větrané plochy střechy. (viz. ČSN 731901-2:2020 Navrhování střech , Příloha B , tabulka B.2 ). Tj. v žádném případě , nelze takovou konstrukci zateplovat tak , že tepelná izolace bude dobudována až k bednění (OSB ) krytiny či bez funkční ventilace , byť se sebelepší parotěsnící vrstvou na spodní straně použité tepelné izolace.

Tj. teoreticky je potřebné řešení proveditelné za předpokladu , že krokve jsou vytvořeny po spádu střechy a plocha střechy má přesah přes obvodové zdivo u spodního i horní okraje střechy. Tj. tak aby v těchto detailech mezi OSB krytiny a obvodový zdivem bylo možné vytvořit dostatečně velké vstupní a výstupní netto otvory vůči exteriérovému prostředí pro fungování nutné ventilace.

Podrobnosti pak prosím řešme telefonicky. Děkuji.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Tepelná izolace (č. 10781) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy