eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

střešní fólie jutadach 150

Autor: Jaroslav 17. 10. 2023

Prosím , je možné použít fólii Jutadach 150 na přikrytí tepelné izolace na dřevěném stropu bez záklopu proti vzdušnému navlhnutí? Světlost podstřešního prostoru je 20-60cm , je provětrávaný a střecha je plechová na bednění s lepenkou. Předem děkuji za radu. Zdraví jaroslav

odpovědět

Re: střešní fólie jutadach 150   |   odpovídá: Jan Rypl

Ano , vysoce difúzní membránu JUTADACH 150 v takové skladbě lze použít na horní zakrytí tepelné izolace , tj. jako kryt vůči působení proudění vzduchu (funkce větrozábrany ). Ale za předpokladu , že bude bude mít mechanicky zajištěny či slepené přesahy (použití membrány JUTADACH 150 2AP s integrovanými páskami nebo JUTADACH 150 slepená v přesazích páskou Jutadach SP 38 nebo Jutadach SP SUPER ). Zároveň může sloužit jako ochrana tepelné izolace vůči prachu. V nulovém sklonu však žádná difúzní fólie nemůže plnit hydroizolační funkci.

Navíc navlhnutí tepelné izolace nehrozí z působení vnějšího vzduchu , ale může zde vznikat pokud by pod tepelnou izolací konstrukce neměla vytvořenu správnou skladbu vrstev omezující vstup vodních par z vytápěného interiéru do tepelné izolace a/nebo pokud by zároveň pod Vaším nízkodifúzním střešním pláštěm byla vytvořena špatně nadimenzovaná ventilace , a to včetně nedostatečných netto otvorů pro vstup a výstup ventilace vůči venkovnímu prostředí. Viz. ČSN 731901-2:2020 Navrhování střech , příloha B , tabulka B.2. Jejich dimenzace je odvislá od úhlu sklonu střechy a od délky sklonu střechy.

Podrobnosti prosím řešme telefonicky. Děkuji.

Rypl , t. 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


střešní fólie jutadach 150 (č. 10780) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy