zateplení pochozí půdy
Autor: Já 25. 2. 2023
Dobrý den
Chtěl bych zateplit pochozí půdu. Podlaha z hurdisek , na nich slabá vrstva škváry a vrstva betonu. Potřeboval bych poradit , jestli dát do spodu párotěsnou folii a nebo rovnou zátěžový polystyrén a na něj OSB desky. Děkuji
Re: zateplení pochozí půdy | odpovídá: Jan Rypl
a ) Pokud se nad zatepleným stropem jedná o půdní nevytápěný prostor , pak rozhodně nedoporučuji aby jako pochůzí vrstva nad tepelnou izolací byla použita nízkodifúzní OSB deska. Taková pochůzí vrstva by měla být difúzně otevřená , tj. ideální je prkenný záklop s 5-10 mm štěrbinkami mezi prkny , popř. nějaká vysocedifúzní dřevovláknitá či sádrovláknitá deska/y. Navíc prostor střešní dutiny (půdy ) nad zatepleným stropem by měl být účinně větraný.
b ) Další otázkou pak je volna tepelné izolace , kde při použití polystyrenu a pochůzí vrstvy přímo na něm rozhodně nevyřeší kročejový hluk.
c ) Pokud tedy současný strop představuje jen cca 150 mm souvrství kapilárních hmot , pak parozábrana pod tepelnou izolací shora na současném stropě je potřeba. A doporučoval bych použít ideálně buď parozábranu JUTAFOL REFLEX N 150 nebo alespoň JUTAFOL N 140. Spojení přesahů páskou JUTA SP UNI , napojení na obvodové stěny tmelem Jutafol Mastic. Ale za dodržení výše citovaných podmínek v bodu a ) , a ze předpokladu , že v interiérech pod stropem se nebude v chladném období roku vyskytovat tepelně vlhkostně namáhaný interiér.
Další souvislosti prosím řešme telefonicky. Děkuji.
Jan Rypl , tel.: 602194045
Jan Rypl, manažer aplikací
JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem
Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.
Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.