eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení mezi krovy

Autor: Karel Marek 13. 2. 2023

Dobrý den ,
v rámci zateplení domu chci zateplit střechu , která má tuto skladbu:

1/ jedna část střechy (sklon 22 )
taška , latě , difúzní fólie , zadeskování - mezi krokve vyplnit izolací . Tuto izolaci upevnit dráty připevněnými na krokve. Nechci dávat žádnou izolaci již na krokve ani parozábranu.

2/ druhá část střechy (sklon 45 )
to stejné , ale není zadeskována. Mám obavy , že když budu pěchovat zateplení mezi krokve , může dojít k promáčknutí difúzní folie až na tašku. Byl by vhodnější nahradit zadeskování zevniř OSB deskami (s ktovením asi trochu problém ) , aby nedošlo ke zmáčknutí fólie a rovněž tímto zdezkováním by se zamezilo ochlazování zvenčí?

3/ je nějak vyčísleno procentuálně jeká je ztráta , když nejsou zateplené krokve ? Dříve se používal tento styl a krokve se nezateplovaly.


odpovědět

Re: Zateplení mezi krovy   |   odpovídá: Jan Rypl

a ) vaši zateplenou skladbu bez provedení parozábrany (či jiné vrstvy jež ji nahrazuje , tj. omezuje vstup vodních par z vytápěného interiéru do zateplené skladby ) lze provést jen v ploše navazující nad nevytápěnou střešní dutinou , tj. není možné aby navazovala vůči vytápěnému prostoru či do tohoto prostoru vstupoval vzduch z vytápěného prostoru. Předpokládám ale , že pod střešními latěmi je ještě použita kontralať (ventilační mezera ).

b ) na vnější stranu tepelné izolace (pod difúzní fólii ) není vhodné instalovat nízkodifúzní OSB desku jelikož by blokovala/omezovala potenciál odparu vodních par ze zateplení do exteriéru. Pro takový účel lze použít např. vysocedifúzní dřevovláknité desky (např. DHF , Steico , Pavatex apod. ) , tj. desky s faktorem difúzního odporu mí ne větší jak 11. Navíc tepelná izolace ve formě vaty se nesmí do skladby pěchovat. Ta se tam jen vloží tak aby nebyla výrazně zmáčknuta. Pěchovat tam lze foukanou izolaci , ale pak musí být nad i pod izolací tuhá vrstva.

Viz. technické články na: https://www.juta-strechy-steny.cz/technicka-knihovna

Bohužel neznám základní souvislosti Vaší konstrukce a bylo by vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení mezi krovy (č. 10746) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy