eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení půdy

Autor: Pepa 1. 12. 2022

Dobrý den ,
Chtěl bych zateplit stropy místností ze strany studené nepochozí půdy. Jedná se o přístavbu s plechovou střechou s nízkým sklonem navazující otevřeně na půdu se sedlovou střechou. Skladba stropů na přístavbě je omítka , rákos , podbití , trámy , záklop a navařená ipa lepenka - stáří cca 42let - lepenka už nemusí být zcela kompaktní..Jak mám izolaci provést? Mohu jen rozkulit po položené asfaltové lepence nějakou minerální vatu či rozložit polystyren , nebo musím napřed udělat na lepence parotěsnou izolaci - v nejužším místě u pozednice to půjde asi blbě... sklon cca 10°.Nerad bych aby izolace vlhla a tím se znehodnotila její funkce - to by pak byla zbytečná investice. A taktéž bych nerad aby docházelo pod parotěskou a ipou ke kondenzaci v dřevěné konstrukci. Děkuji za odpověď.
Pepa

odpovědět

Re: Zateplení půdy   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řady by bylo vhodné zjistit v jakém stavu je bednění pod lepenkou , jelikož pokud nad lepenkou nebyla do současné doby tepelná izolace , pak lepenka bránila potenciálu odparu kondenzací vodních par a tedy mohlo docházet ke vzniku neodpařitelných kumulujících se kondenzací pod lepenkou. A to zejména v případě , že někdo původní případné topení kamny (s nasáváním vzduchu pro hoření z místnosti ) změnil na topení bez odtahu vzduchu z místnosti do komínu , tj. např. topení radiátory , přímotopy apod.

Tj. pokud zateplíme konstrukci shora , jen nutné aby buď lepenka byla celistvá nebo byla nahrazena slepenou a utěsněnou parozábranou (včetně nalepení na navazující obvodové stěny ). Např. fólie JUTAFOL N 140 + pásky JUTA SP UNI + tmel Jutafol Mastic.

Důležité ale je aby pod bedněním plechové krytiny (nad tepelnou izolací ) byla vytvořena funkční a dostatečně nadimenzovaná ventilační vzduchová mezera (včetně dostatečných otvorů pro vstup a výstup vzduchu v obvodové stěně ) - viz. ČSN 731901-2 , příloha B , tabulka B.2. A dále aby v interiéru pod stropem v chladném období roku nebyl složitější klimat jak +23°C a 50% vlhkost.

Podrobnosti , prosím , řešme telefonicky.

Jan Rypl , Tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení půdy (č. 10737) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy