eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Rekonstrukce střešního pláště

Autor: Radek Daňhel 16. 8. 2022

Dobrý den , chtěl bych se zeptat na rekonstrukci střešního pláště společných patrových garáží. Máme střechu ze živičného šindele na dřevěném bednění a chtěli bychom na stáv. šindel (již propouští vodu ) dát pojistnou fólii , překrýt kontralatěmi a dát novou krytinu z ocelového trapézového plechu na latě. Nebude problém s kontaktem nové podstřešní fólie a stávajícího živičného šindele? Děkuji

odpovědět

Re: Rekonstrukce střešního pláště   |   odpovídá: Jan Rypl

Kontakt podstřešní pojistné difúzní membrány s bitumenovými šindeli z hlediska vodotěsnosti není problém (pokud se použije dostatečně robustní typ podstřešní membrány a podtěsní kontralatě = typ mohu následně telefonicky doporučit na základě sklonu střechy ) , ale zásadní problém bude v tom , že pod difúzní podstřešní membránou zůstanou nedifúzní bitumenové šindele. Protože v tom případě pak nastane problém v tom , že se tedy vodní páry z prostoru mezi krokvemi nebudou moci přes nízkodifúzní šindele dostat k difúzní membráně a dál do ventilační mezery pod plechovou krytinou. A pak by asi bylo nutné pod původním bedněním s asfaltovými šindeli vytvořit další funkční dostatečně nadimenzovanou ventilační vzduchovou mezeru. Ale u takové střechy pak nemůže být úžlabí , střešní okna nebo nároží , jelikož takové detaily by funkci spodní ventilace anulovaly. Navíc patrně nefunkční ventilace pod bedněním s aktuálními šindeli bude asi hlavní příčinou proč dochází k destrukci životnosti současných šindelů nebo sklon střechy je tak malý , že tam ani bitumenové šindele neměly být vůbec použity.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky a dořešit možnosti konstrukce.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Rekonstrukce střešního pláště   |   odpovídá: Petr Tureček

Dobrý den.
Ponechání asfaltového šindele pod folií nemohu doporučit. Jednak může dojít k mechanickému poškození folie , dále šindel se začne časem rozpadat. Látky obsažené v této krytině mohou znehodnotit folii. Jednoznačně šindel sundat.

Zákaznické oddělení, technický poradce

E-mail: petr.turecek@satjam.cz

SATJAM, s.r.o., Michalská 18, 710 00 Slezská Ostrava

Lehké střešní krytiny, trapézové plechy a okapové systémy.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Rekonstrukce střešního pláště (č. 10719) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy