eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Dvouplastova provetravana strech

Autor: Radek 28. 4. 2022

Dobry den , chtel pozadat o nazor ci doporuceni zhotoveni horniho plaste domu kde je skladba strechy (smere z vnitrniho prostoru domu ):
OSB top4 18 celuloza / provetravana mezera / osb 3 25 / geotextilie / pvc folie. Bohuzel mam nyni protichudne informace a doporuceni. Nekdo rika ze je to ok , nekdo ze pod PVC folii se vysrazi voda a OSB za nekolik let shniji. Pry lepsi pouzit prkna nebo jinou skladbu. Na strese je do budoucna planovana i FVE. Je pod PVC folii vhodnaosb typu 3 nebo spise drazsi typ 4?
Dekuji

odpovědět

Re: Dvouplastova provetravana strech   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě je potřeba vědět jak je vlastně nastavena ventilační mezera a velikost otvorů pro její fungováni z hlediska sklonu a délky ventilačni mezery. Z hlediska účinnosti a výběru typu parotěsníci vrstvy pod tepelnou izolací (pro omezeni tvorby kondenzací v konstrukci ) je nutné znát klimat interiéru místností pod střechou a místo stavby (klimat exteriéru ) a zda takovou parotěsnicí vrstvou neprochází příčky/stěny dělíci od sebe vytápěné místnosti , a dále jsou jsou plochy parotěsníci vrstvy mezi sebou a vůči navazujícím konstrukce těsněny.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Rypl , tel. 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Dvouplastova provetravana strech   |   odpovídá: Jan Rypl

Ještě doplňuji , že typ OSB-4 je sice odolnější vůči působení vlhkosti než typ OSB-3 , ale v konstrukci Vaší střechy dle závazné části normy ČSN 730540 Tepelná ochrana budov , část 2 Požadavky , hlava 6: Šíření vlhkosti konstrukcí , stejně nesmí nastat větší kondenzace jak 0 ,1 kg/m2/rok , možnost odparu musí být větší než velikost kondenzací a dřevo (či materiály na bázi dřeva konstrukce ) nesmí překročit 18% rovnovážnou vlhkost. Nemluvě o tom , že trvalá vlhkost pod PVC fólií by značně narušila její životnost. Z tohoto důvodu je tedy fakticky jedno zda se pod hydroizolací střechy použije typ OSB-3 , typ OSB-4 či prkenný záklop , jelikož konstrukce musí být svojí ventilací (výška ventilační mezery a velikosti otvorů pro vstup a výstup ventilace - viz. ČSN 731901-2 , příloha B , tabulka B.2 ) i účinností parotěsnící vrstvy pod tepelnou izolací tak nastavena , aby konstrukce výše uvedeným požadavkům normy ČSN 730540-2 jednoznačně vyhověla.

Další můžeme zkonzultovat telefonicky.

Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Dvouplastova provetravana strech (č. 10706) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy