eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

DOtaz na zatečení do střechy

Autor: Miroslav 8. 4. 2022

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jako lajk. U Venkovní celoroční uzavřené pergoly , nebo zahradného domku chceme li , kde máme skladbu střechy na 15m2 OSB-minerální vata .hranoly na nich -osba a ipa a poté bitumen se nám stalo že po vysokých větrech nám vítr vzal několik kusů bitumenové krytiny na některých místech poničil ipu nic tak velkého ale trhliny jsou a aby toho nebylo málo tak jsme se potkali se značnými dešti. Ze spodku střechy není zjevné zatečení vody , ale mám bohužel obavy že se mohlo přes ipu a osb (i když s perodrážkou dostat nějaká voda ) možná i nedostala je to zatím neznámo. Je nějaká šance , že by samo došlo k vysušení venkovní teplotou a sluncem , nebo pro vlastní klid na duši a včasný zásah bude lepší střechu otevřít ať už zespodu , nebo okrýt ze shora. Děkuji za jakoukoliv r

odpovědět

Re: DOtaz na zatečení do střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud ve vnitřním prostoru domku (uzavřeného prostoru ) během chladného období roku má být výrazně vyšší teplota jak venku , pak pod tepelnou izolací musí být použita dostatečně účinná parotěsnící vrstva a mezi tepelnou izolací a horní OSB deskou účinná ventilační vzduchová mezera (její výška a také otvory pro vstup a výstup vzduchu závisí na sklonu a délce sklonu střechy ). Viz. ČSN 731901 Navrhování střech.

Pokud tam není alespoň výše citovaná funkční ventilační mezera nad tepelnou izolací pak je vysoké riziko , že konstrukce se zatečenými srážkami může již být značně narušena jelikož potenciál odparu z této skladby bude velice pomalý. Nemluvě o tom , že to je sama o sobě nešťastně navržená/řešená skladba.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky a ujasnit si souvislosti stavby a skladby konstrukce.

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


DOtaz na zatečení do střechy (č. 10705) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy