eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Tondach Figaro 11

Autor: Jakub Kovář 29. 3. 2022

Dobrý den ,
Když mám krytinu Tondach Figaro 11 na sedlové střeše (klasická sedlovka bez úžlabí ) jedno střešní okno v koupelně. Sklon mám 40°. Jedná se o obytné podkroví. Skladba je: latě a kontralatě 6x4 cm. Difúzní fólie 135 g/m2. Podtěsněné kontralatě.

V plánu mám zateplit vatou Isover Uni (lambda0 ,035 ).

Když se tak na střechu dívám a mám takový sklon střechy , jaká je pravděpodobnost , že by někdy pod tašky zateklo? Napadl mě pouze hnaný déšť a prachový sníh. Ale i tak mi to přijde dost nepravděpodobné. Když je takový sklon , tak je podle strechařů co jsem se ptal téměř nulová šance by se voda dostala pod tašky.

Figaro má prý vysoké zámky a jedná se o jednu z nejlepších krytin na trhu , je to pravda? Střecha je uložena správně a na vazbu nikoliv na střih.

odpovědět

Re: Tondach Figaro 11   |   odpovídá: Jan Rypl

Žádná tašková krytina není stabilní vůči zafoukání sněhu pod vlivem větru , a to zejména v případě prachového sněhu , proto se pod skládanými krytinami používá doplňková hydroizolační vrstva (DHV ) , tj. podstřešní membrána. Zároveň tato membrána by měla chránit tepelnou izolaci vůči náporu větru. Pokud je střecha se zateplením pod taškovou krytinou , se střešním oknem , pak na takovou střechu působí min. 3 zvýšené požadavky a pokud by stavba byla navíc v místě ze zvýšeným působením větru či sněhu (vyšší sněhová nebo větrová oblast ) , pak už to jsou 4 zvýšené požadavky (ZP ). Při 3 ZP je požadavek , že podstřešní membrána musí být instalována buď na bednění nebo ve styku s tvarově a rozměrově stálou tepel. izolací (po celé ploše střechy , tj. i na přesahu či nad zatepleným stropem ) a musí mít slepené přesahy. Při 4 ZP navíc pak navíc i podtěsněné kontralatě. Viz. Pravidla pro navrhování a provádění střech CKPT (2014 ) a norma ČSN 731901-2 , jež na Pravidla odkazuje. Mnohé podklady najdete v technických článcích jež jsou uvedené v technické knihovně na :
https://www.juta-strechy-steny.cz/technicka-knihovna

Vhodnější pak bude spojit se telefonicky a ujasnit si souvislosti

Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Tondach Figaro 11   |   odpovídá: Rudolf Prus

Dobrý den ,

skládaní krytina , do které patří i pálená , není těsná vůči větrem hnaném sněhu , dešti a prachu. Je tedy nutné počítat s tím , že se pod ní dostane minimálně sníh.
S pozdravem

Rudolf Prus
Technický poradce

Wienerberger s.r.o.
Plachého 388/28 , 370 01 České Budějovice 1
Česká republika

M +420 602 552 916

rudolf.prus@tondach.cz
www.tondach.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Tondach Figaro 11 (č. 10704) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy