eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Skladba střechy s nadkrokevkou

Autor: Zdena 30. 1. 2022

Dobrý den , chtěli bychom poprosit o radu skladby střechy. K zateplení využíváme nadkorkevní izolaci BRAMACTHERM CLIMA COMFORT. Je možné řešení bez bednění s následující skladbou střechy: krytina - latě , kontralatě - izolace (s nakašírovanou DHV ) - krokve - parotěsná fólie - sádrokarton. Při tomto řešení vznikne mezi krokvemi vzduchová mezera , kterou nechceme vyplňovat vatou. Nebude zde kondenzovat voda nebo nenastanou jiné problémy?
Děkujeme za rady : )

odpovědět

Re: Skladba střechy s nadkrokevkou   |   odpovídá: Jan Rypl

Teoreticky je takové řešení možné (za předpokladu dostatečné tloušťky použité izolace nad krokvemi ) , ale nesmí se Vám venkovní vzduch dostávat u okraje střechy do konstrukce pod tepelnou izolací nad krokvemi. Tj. zateplení obvodové stěny (včetně detailu dostatečného zateplení u pozednice ) by se mělo potkat s plánovaným zateplením nad krokvemi. Navíc nesmí skrz parozábranu procházet jakákoliv příčka dělící od sebe vytápěné místnosti. Ale pokud mezi krokvemi či v roštu mezi parozábranou a deskou SDK nebude přídavná tepelná vláknitá izolace (POZOR určité tloušťky !!! ) , může mít konstrukce zásadní akustické nedostatky (průzvučnost hluku jak mezi interiérem a exteriérem , tak i navzájem mezi místnostmi ). Je tam mnoho proměnných a asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky a dořešit skladbu konstrukce včetně detailů.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Skladba střechy s nadkrokevkou   |   odpovídá: Hubert Ertelt

Dobrý den , vlhkost mezi krokvemi kondenzovat nebude. Předpokládám že máte dostatečně nadimenzovanou tloušťku PIR tepelné izolace. Čemu musíte věnovat pozornost je kvalita a správná montáž parozábrany/ vzduchotěsné vrstvy aby jste měl prostor pod nadkrokevní izolací vzduchotěsný. stejně jako celou stavbu.
Ertelt

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Skladba střechy s nadkrokevkou (č. 10696) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy