eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Parotěsná

Autor: Karel Brauner 3. 10. 2021

Dobrý den pane Rypl ,

jste odborník a rád bych od Vás potřeboval radu. Chci koupit parotěsnou zábranu. Chci jen a jen to nejlepší co se dá v dnešní době koupit. Doporučíte mi to nejlepší co se dá koupit? Na penězích mi nezáleží.

Řemeslníci , co mi dělali střechu. Sedlová střecha sklon 35 stupňů , mi použili standartní difuzní folii 135 g Jutadach. Krytina pálená taška. Jedno střešní okno. Obytné podkroví.

Jsem si vědom , že by tam měla být kvalitnější difuzka , která by měla podlepené přesahy. Ale už je vše hotovo. Uvažoval jsem o předělání střešní krytiny a použití kvalitní difuzní folie například Delta maxx plus apod. Ale asi 90% řemeslníků , mi říkalo , že to dělat nemám. Že bych vyhodil spoustu financí a ještě bych si poškodil krytinu. A ve finále by to bylo podobné.

odpovědět

Re: Parotěsná   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud sklon střechy není nižší jak bezpečný sklon použité tašky , ale jde o zateplené podkroví se střešním oknem , pak na střechu působí min. 3 zvýšené požadavky a tedy podstřešní membrána měla být provedena alespoň ve třídě těsnosti DHV 4 , tj. ležet buď na bednění nebo ve styku s tvarově a rozměrově stálé tepelné izolaci , a vždy se slepenými přesahy. A pokud by vůči střeše vznikaly další negativní vlivy (sníh , vítr ) , pak měly být i podtěsněné všechny kontralatě , tj. vytvořena třída těsnosti DHV 3. Pro toto lze použít i JUTADACH 135 , ale s výše uvedenými souvislostmi , tj. např. JUTADACH 135 2AP (s integrovanými páskami ) nebo slepit přesahy páskou JUTADACH SP 38 , tj. není nutné používat vyšší typy podstřešních membrán , byť je JUTA a.s. rovněž vyrábí.

K provedení parozábrany a souvislosti konstrukce se potřebuji s Vámi spojit telefonicky. Je totiž nutno nejen správně provést parozábranu , ale vůči ní i navazující příčky (nesmí procházet parozábranou ) , dořešit provedení případné střešní dutiny nad zateplením apod. Rozhodně by ale parozábrana měla být provedena celistvě pro celé podlaží , slepena a těsněna systémovými prvky a s meziroštem pod parozábranou.

Rypl , tel.: 602194045
Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Parotěsná   |   odpovídá: Jan Rypl

Ještě doplňuji , že pro navržení parozábrany a způsobu jejího provedení je dále nutné znát jak místo stavby (klimat exteriéru ) , tak plánovaný typ klimatu interiéru. Ale pokud souvrství konstrukce provedeme správně , patrně nic nezkazíme , pokud použijete parozábranu typu JUTAFOL REFLEX N 150 a spojování a těsnění provedete systémovými prvky v souladu s Aplikačním manuálem jež najdete na: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual%202021.pdf

Je však nutno dořešit souvislosti střechy , tj. konstrukci upravit tak aby nebyla v rozporu jak s předpisem navrhování vodotěsnosti (viz. technický článek na: https://www.juta-strechy-steny.cz/media/nezarazene/novinky_ochrani_vas_vase_strecha.pdf ) , tak nebyla v rozporu s větrotěsností a větráním (viz. technický článek na: https://www.juta-strechy-steny.cz/media/nezarazene/novinky_clanek-vetrani-2018.pdf ).

Další souvislosti můžeme řešit telefonicky.

Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Parotěsná   |   odpovídá: Karel Brauner

Dobrý den pane Rypl ,

Děkuji za odpověď. Mám podtěsněné kontralatě páskou. Bohužel nemám přelepeny přesahy fólii. Řemeslníci to neudělali. Překrytí mám 15 cm. Někdy i 20 cm.

Dá se to podlepit i ze spodu? Může to fungovat? Nebo mohlo by to fungovat? Už to asi nebude na 100% , je to tak? Na kolik % to bude fungovat?

Parozabranu , kterou jste doporučil , už mám koupenou. Doporučíte mi i kvalitní vatu?

Hodne mě zaujala tato vata: https://www.knaufinsulation.cz/produkty/unifit-032

Doplňuji , že nemám celoplošné bednění střechy. Pouze difúzní fólie Jutadach 135 , late a kontralatě 6x4 a skládaná krytina.

Můžu tuto vatu použít ( SKELNÁ VATA - UNIFIT 032 )? Co jsem četl , tak by se měla použít tvarově stabilní minerální izolace , když není celoplošné bednění ale pouze difuzní fólie. Ale podle informací , tato vata je tvarově stabilní , nesesedá a myslím , i když je v rolích a nikoliv v deskách , mohla by být vhodná. Podle fotek v návodu , tuhle vatu normálně používají pouze na difúzní folii.

Prosím , pane Rypl , můžete si tuhle vatu prostudovat , jestli ji můžu použít v kontaktu s difuzní fólii?

Mnohokrát děkuji ,

Brauner

odpovědět

Re: Parotěsná   |   odpovídá: Jan Rypl

Jak jsem uvedl , pro bližší stanovení skladby se potřebuji s Vámi spojit telefonicky.

Rypl , tel. 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Parotěsná  (č. 10680) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy