eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Beton nebo eternit

Autor: P. Vav 15. 9. 2021

Dobry den , chtela bych se prosim zeptat na typ stresni krytiny sousedu. Jedna se jakoby o sablony tvarem a barvou vpodstate shodne s temito eternitovym na obrazku z odkazu:

https://img.primadoma.cz/w_10/dd/d8/column/ddd84e1a42ffa19424bdb4eb01725606_83932-1a-stare-azbestocementove-krytiny-jsou-casto-porostle-mechy-a-lisejniky.jpg

Jen jsou tlustsi , cca 3cm odhadem , jiz v ne moc dobrem stavu , porostle mechem , nekde se trochu droli. Dle sousedky se jedna o beton. Rada bych prosim vedela , jestli se takove ciste betonove sablony bez azbestu skutecne na strechach pouzivaly nebo se sousedka plete a jedna se o azbestovy eternit. Planuji totiz rekonstrukci a shazet sablony do kontejneru. Nerada bych , aby nam pri tom azbestova vlakna zamorila cely pozemek.
Moc dekuji za odpoved. P. V.

odpovědět

Re: Beton nebo eternit   |   odpovídá: Jan Rypl

Vláknocementové a azbestocementové maloformátové šablony se vyrábějí/vyráběly v tloušťkách 4 ,1-6 ,2 mm , tj. rozhodně ne v tloušťkách 3 centimetrů. I vlnité velkoplošné tvary těchto krytin měly/mají tloušťku jen 5 ,4-7 ,1 mm. Ploché tenké cca 30 mm betonové tašky se kdysi vyráběly , viděl jsem je používat na místech regionu trojmezí Čechy/Polsko/Německo ) , patrně nějaká historická německá výroba. Ale jelikož jste přímo neuvedla fotografii těchto tašek , a zejména ražbu z jejich spodní strany , těžko se něco usuzuje a stanovuje. Tvarem by to též mohly být i břidlicové šablony (viz. https://www.bridlice.cz/ ) , ale to byste patrně určitě poznala.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Beton nebo eternit (č. 10678) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy