eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

izolace tersa u domu

Autor: Petr G. 7. 9. 2021

Dobrý den , máme ze strany domu garáž na které je pochůzná terasa , do které zatéká , stavební firma bude realizovat opravu terasy , chci se zeptat na postup , terasa má šířku 3 metry a bude se dělat spád na jednu stranu , firma chce sklon 2% vytvořit za pomoci polystyrenu , na který budou aplikovány gumoasfaltové pásy z výztuží.
Máme požadavek na tuto terasu , aby byla pochůzná. Je možnost na takto provedenou opravu instalovat dlažbu na terče. Mám obavu , aby se ten polystyren pod tíhou dlažby neprošlapal , aby držel stálost.

odpovědět

Re: izolace tersa u domu   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě pokud tam bude jako podkladová vrstva použit polystyren , a následně bitumenová hydroizolace , je vhodné tyto vrstvy od sebe separovat netkanou geotextilií (totéž platí pro situaci použití hydroizolace z PVC ).

A pokud chcete na horní plochu konstrukce aplikovat roznášecí terče s dlažbou , pak určitě by polystyren měl být typu nejlépe EPS 200 S , popř. EPS 150 S. Určitě ne nižší typ.

Předpokládám , že jde o konstrukci bez vytápěného v prostoru pod terasou. Další souvislosti návrhu skladby by bylo vhodnější řešit telefonicky , resp. s kompetentním projektantem (jelikož neznám další souvislosti konstrukce ). Realizační firma není od toho aby něco navrhovala , ale od toho aby pouze konstrukci zhotovila podle nějakého relevantního podkladu/výkresu (projektu ). Otázka totiž je , zda současná nosná konstrukce terasy (stropu garáže ) takové další přitížení dalšími vrstvami snese.

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


izolace tersa u domu (č. 10676) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy