eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Parotěsná folie nebo parobrzda

Autor: Miroslav Šmotek 23. 7. 2021

Dobrý den ,
rád bych poprosil o radu , zda použít parotěsnou folii nebo parobrzdu.
Skladba střechy - tašky , lepenka , dřevěné bednění , 4cm vzduchová mezera , 120mm izolace Isover unirol Profi mezi krokve 160 nebo 180mm Isover unirol Profi nad krokve , parotěs nebo parobrzda , mezera 5cm vyplněná izolací 50mm , sádrokarton.
Nevím , jestli použít spíše nějakou parobrzdu nebo parotěsnou folii. Pokud použiji parotěsnou folii , tak by mě také zajímalo , jestli použít s reflexní vrstvou a tudíž nechat mezeru mezi folií a sádrokartonem bez izolace.
Také by mě zajímalo , jestli není na vadu jako izolaci použít pouze vatu v rolích nebo raději kombinovat role s čedičovými deskami.
Děkuji za radu.
Miroslav

odpovědět

Re: Parotěsná folie nebo parobrzda   |   odpovídá: Jan Rypl

Potřebuji se s Vámi spojit telefonicky.

Neznám ani přesné místo stavby (exteriérový klimat ) , ani typ místnosti (interiérový klimat ) , ani zda vzduchová mezera nad tepelnou izolací (pod bedněním s lepenkou ) je vůbec ventilačně funkční či dostatečně svými vstupními a výstupními otvory nadimenzovaná.

Ale parotěsnící vrstva by neměla být umístěná mezi 160-180 mm a 50 mm izolací , jelikož to rozhodně nesplní tepelně izolační účinnost vrstev nad a pod parotěsnící vrstvou v potřebném poměru alespoň 4:1 !!!

Navíc takové zateplení rozhodně nesplní požadavek na NED zateplení.

Můžeme se tedy spojit telefonicky nebo přímo e-mailem (uvést Váš telefon abych Vám mohl zavolat ) ?

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Parotěsná folie nebo parobrzda   |   odpovídá: Miroslav Šmotek

Dobrý den ,
zřejmě jste mě špatně pochopil. Celkova tloušťka izolace pod parot. fólií neni 160-180mm , ale 120mm mezi krokvemi a jeste 160-180 nadkrokevni izolace , coz je dohromady 280-300mm , na to bych dal folii a pak ještě těch 50mm izolace. Jedna je o jeden podkrovni dětský pokoj 14m2. Ventilacni mezera ma vespodu i nahore prunik ven.
Jen nevím , jakou parobrzdu nebo parotesnou folii zvolit. A také , jestli použít pouze izolaci v rolich Izoversover unirol profi nebo kombinaci role a cedic. deska.
Děkuji

odpovědět

Re: Parotěsná folie nebo parobrzda   |   odpovídá: Jan Rypl

Jak jsem uvedl , potřebuji se s Vámi spojit telefonicky. Pokud mi nechcete přímo zavolat , můžete poslat SMS abych Vám mohl zavolat sám. Neznám souvislosti konstrukce ani místo stavby.

Skladba , kde část tepelných izolací je použita i pod parotěsnící vrstvou je přípustná pro takový interiér , kde v chladném období roku nebude vyšší relativní vlhkost jak 50%. Otázka pak zda parozábrana či parobrzda a jaké parotěsné účinnosti pak závisí na přesném místě stavby , resp. nadmořské výšce a sněhové oblasti a na potenciálu odparu vodních par z konstrukce. Navíc i parobrzdy i parozábrany mají vysoce rozdílnou účinnost jak mezi sebou tak i ve svojí skupině. Parotěsnící vrstvou zároveň nesmí pronikat příčky/stěny oddělující od sebe vytápěné místnosti. Kombinovat různé vaty mezi sebou lze , ale takové typy , které jsou do dané konstrukce výrobcem určeny (v tomto případě alespoň T2 ). Ventilační mezera nemůže končit v půdě , musí být vyvedena přes otvory v bednění s lepenkou až do exteriéru dále přes dostatečně nadimenzované ventilační prvky krytiny. Jaké ? = je třeba znát informace !

Můžete mi tedy zavolat nebo poslat SMS ? Je to příliš komplikované na písemnou korespondenci.

Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Parotěsná folie nebo parobrzda (č. 10670) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy