eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

střešní okno nad kleštiny

Autor: Jiří Novák 21. 6. 2021

Zdravím a prosím o radu. Firma , která mi dělá střechu mi namontovala i nové střešní okno. Oproti původnímu ho ale zvedli o cca 30cm a jeho horní okraj už mám tzv. na půdě - nad kleštinami. Prý mám vyříznout palubky , které mi nyní tvoří strop a celé to pak poupravit. Okno je mezi krokvemi , kde na jedné z nich je nyní prkno , jelikož předešlé okno bylo užší. To se nyní bude muset odtrhnout....a pak nějak na obě krokve přidělat sádrokarton - jenže problém vniká výše , kde na krokve navazují kleštiny :-/ Je tohle normální? Mně to přijde jako špatně odvedená práce , děkuji.

odpovědět

Re: střešní okno nad kleštiny   |   odpovídá: Jan Rypl

Normální to určitě není , ale hlavně zde bude vznikat problém , že

a ) horní plocha vnitřního ostění okna pak patrně nebude vodorovně ale kolmo vůči interiéru , čímž dojde k riziku vzniku kondenzací na ploše okna , kde již nebude vznikat "omývání" plochy okna teplým vzduchem

b ) navíc horní kolmé ostění sníží kvalitu osvícení plochy interiéru

c ) a největší problém bude jak zpětně na rám střešního okna napojit parozábranu nejen z plochy šikminy , ale zejména parozábranu z plochy zatepleného stropu , když pak patrně parozábranou budou konstrukce kleštin procházet.

d ) a pokud se horní rám okna dostane nad úroveň zateplení stropu , pak je nutné plochu šikminy střechy nad oknem ještě přiteplit aby se rám okna u horního kraje ostění okna nedostal mimo úroveň zateplení

Otázka ale vzniká. Co tomu říká Váš stavební dozor ? Kdo takovou aplikaci (změnu oproti projektové dokumentaci ) dovolil ? Kdo práci kontroluje a přebírá ? Asi by bylo vhodné spojit se telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


střešní okno nad kleštiny (č. 10666) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy