eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Instalace hydroizolace jen na část střechy

Autor: Miroslav Šmotek 6. 5. 2021

Dobrý den ,
na byt. domě (stáří cca 30 let ) máme střechu-beton.tašky , kde chybí hydroizolace. Pod částí střechy je obyvatelné podkroví mezonet. bytu , pod zbytkem je půda. Rozhodli jsme se obyvatelné podkroví zrekonstruovat , znovu zateplit , vyměnit střešní okna , dát paropropustnou folii , současné zateplení je nedostačující a paropropust. folie chybí. Pod taškami chybí hydroizolace. Už jsem se dočetl , že jediné dobré řešení je sundat tašky. Výměna celé hydroizolace byla asi dost nákladná a pro ostatní obyvatele domu zbytečná , chtěli jsme vložit hydroizolaci jen na tu část střechy nad naším podkrovím (asi 1/3 šířky střechy , délka od shora dolů by byla celá ). Je to možné? Jedna firma tvrdí , že to částečně není možné (raději dát něco zevnitř ) , jiná zas , že to by snad šlo. Děkuji za názor.

odpovědět

Re: Instalace hydroizolace jen na část střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Lituji , ale pokud má být ve střeše funkční hydroizolace a zejména i použitá střešní okna , pak je nutné krytinu demontovat. Pokud by se fólie napnula pouze mezi krokve (byť odsazeně od střešních latí ) , pak v žádném případě tato fólie nemůže plnit hydroizolační funkci (ale může plnit pouze větrotěsnící funkci ) a navíc ji nejde odvodnit ani odvětrat zvlášť pokud tam bude nainstalované střešní okno. Navíc střešní okno vůbec nemá být do střechy instalováno , pokud taková šikmá střecha nemá kontralatě (které se nad a pod oknem dají přerušit aby ventilace skladby mohla okno obejít ) a hydroizolaci aplikovanou nad krokvemi. To totiž při instalaci bez kontralatí a hydroizolace nad krokvemi přeruší průběh ventilace , nemluvě o tom , že podstřešní hydroizolace musí mít u spodního okraje dostatečný otvor pro nasávání venkovního vzduchu. Navíc výstup ventilace nemůže končit do prostoru půdy , ale střešní krytina musí být dostatečný počet ventilačních prvků u vrcholu střechy. Pokud se krytina nepředělá , pak konstrukce bude provedena v rozporu jak s Pravidly pro navrhování provádění střech ČR , tak i s ČSN 731901-2 Navrhování střech. Podrobnosti můžeme dořešit telefonicky.

Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Instalace hydroizolace jen na část střechy   |   odpovídá: Miroslav Šmotek

Dobrý den ,
děkuji za odpověď. Nejsem žádný odborník na střechy , tak moc dobře nechápu , jestli se tedy dát odkrýt a přidat hydroizolace jen na část střechy - ty by byla odkryta samozřejmě od vrcholu až k okapům , na šířku by byla jen do cca půlky. Spíš si myslím , že by to byl asi problém , kvůli jiné výšce části střechy , která by měla tu hydroizolaci. Je to problém , protože náš dům ještě novou střechu neplánoval a náš stav podkroví je dost špatný. Jak nám řekla jedna firma , výměnou hydroizolace na celé střeše se cenou budeme pomalu blížit k ceně nové střechy , což mě samozřejmě zaskočilo.
S pozdravem

odpovědět

Re: Instalace hydroizolace jen na část střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Částečné řešení není možné ! Bylo by to v rozporu se všemi příslušnými normami , předpisy a montážními návody , a navíc byste nemohl dostat jakoukoliv funkční záruku na použité materiály a provedení skladby. Jak jsem uvedl minule je potřeba to dořešit alespoň telefonicky. Rád vysvětlím pokud mi zavoláte nebo alespoň sdělíte Váš telefon (např. SMS , e-mailem ).

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Instalace hydroizolace jen na část střechy (č. 10657) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy