eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení staré falcové (plechové) střechy

Autor: Michal Harásek 25. 3. 2021

Dobrý den...Polovalbová střecha o ploše cca 130m odbitá celá deskami. Střechu mi budou natírat a shazovat komíny. Chci pořídit tepelné čerpadlo a potřebuji co nejvíce snížit TZ domu. Teď mi v tabulkách vychází TZ střechy 14KW...zateplením 16cm asi vaty (pěny ) mezi trámy by se to snížilo snad na 4kw...a to je pro mě dost podstatné. Strop horního patra je zateplen zevnitř asi jen 5cm polystyrenem. Jak mám zateplit střechu? Jen podlahu nebo i stěny střechy? Je zde pouzde deskové bednění co nejvíc u sebe a na deskách plech. NIC VÍC...hytroizolaci dostanu asi jen z vrchu? Oddělat celou střechu? To je asi neřešitelné..Jak by jste mi poradili střechu zateplit...kolem komínů teklo , proto je shazujem a bojím se vlhkosti ze střechy. Pokud na desky a zem jen nastříkáme tvrdou pěnu , bude to problém?

odpovědět

Re: Zateplení staré falcové (plechové) střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Toto není na písemné poradenství. Potřebuji se s Vámi spojit alespoň telefonicky. Neznám ani přesné sklony ploch střechy ani jejich délku po spádu , ani přesný typ skladby střechy , ani detail styku mezi střechou a obvodovou stěnou budovy ani nic dalšího co by bylo možné využít pro stanovení správného způsobu zateplení a zejména odvětrání střešní skladby. Navíc není jasné z čeho je současný strop , který se má shora zateplovat ani jak tento strop případně navazuje do šikmin střechy. Navíc účinnost zateplení se nepočítá jen podle tloušťky vaty/pěny a její laboratorní lambdy , ale je nutné započítat tepelné mosty nosných konstrukcí a další souvislosti tak abychom se dostali k reálné účinnosti takového přiteplení. Ideální by bylo vidět výkresovou dokumentaci nosné konstrukce střechy a stropu (pokud ovšem odpovídá reálnému stavu ).

Toto je potřeba rozhodně zkonzultovat min. telefonicky nebo ještě lépe osobně na stavbě. Bohužel jste neuvedl telefon abych Vám mohl zavolat sám.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení staré falcové (plechové) střechy (č. 10649) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy