eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Mokrá konstrukce střechy

Autor: Roman 6. 2. 2021

Dobrý den , na střeše svého domu mám krytinu alukryt , který byl instalován na prknech , dále v té době vrstva lepky a alukrytové desky. Před desíti lety přišla obrovská vichřice a jednu polovinu střechy mi to odstrojilo. Na opravu jsem najal firmu , která na prkna dala fólii a na to opět alukrytové desky. Od této doby mám na půdě vše plesnivé a přemýšlím o výměně střešní krytiny , protože jak je vidět současné fólie jsou pod alukryt vyloženě nevhodné , neboť propouští zřejmě vlhkost. Dnes jsem byl na střeše vymetat komín a málem mě to trfilo.Co by jste mi poradili?

odpovědět

Re: Mokrá konstrukce střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Patrně původně byla pod alukrytem asfaltová lepenka , která fungovala mj. i jako tepelný akumulant , tudíž nemohlo docházet k prudké změně teploty alukrytu a tím ke vzniku a tvorbě kondenzací tímto vlivem. Navíc bitumenová lepenka má určitou elasticitu vůči průnikům hřebíků alukrytu , tudíž těžko může takovým místem pronikat kondenzace do bednění. Pokud místo lepenky byla přímo mezi bednění a alukryt použita fólie (ať difúzní nebo nedifúzní ) , pak je to naprosto nesprávné řešení , jelikož takový materiál nemá ani akumulační účinnost ani těsnost vůči průnikům hřebíků a tedy pro takovou aplikaci není vůbec určen. Podstřešní fólie jsou určeny pouze pro skladby kde nad podstřešní fólií následuje kontralať ! Tj. kde nejsou v ploše perforovány kotvícími prvky krytiny a pod krytinou (nad fólií ) je zabezpečena ventilační vzduchová mezera.

Otázka však je , zda problém s plísnění není též zapříčiněn neexistující ventilací prostoru pod bedněním krytiny či nepřípustným přístupem vodních par z vytápěného interiéru do půdního prostoru. Tj. nesprávně provedenou skladbou zateplené konstrukce jež odděluje vytápěný a nevytápěný prostor. To by však chtělo spojit se telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Mokrá konstrukce střechy (č. 10643) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy