eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Přechod sedlové střechy na pultový vikýř

Autor: Zuzana 30. 10. 2020

Dobrý den , prosím o radu s napojením sedlové střechy o sklonu 40st. se střešní krytinu Tondach na střechu pultového vikýře o sklonu 15st. s plechovou hlinikovou krytinou Satjam Rapid. Na taškové střeše je nad tepelnou izolací DHV folie a na ní kontralatě v.40mm+latě 40mm+taška , na vikýři zatím celoplošné bednění+by měla přijít DHV folie (prosím o radu typu folie )+kontralatě 60mm+ bednění+krytina hliník Satjam Rapid.
Je ještě vhodný nějaký podklad na bednění přímo pod plech.krytinu? Buď celoplošně nebo jen na přechod sklonů ze sedlové střechy na vikýř? Realizační firma se bojí netěsnosti klempířiny a chce pod plechovou krytinu na bednění dát ještě asfaltový pás , který vytáhne na kontralatě pod tašky. Je možné toto pojistně řešit jinou fólií nebo je to OK.Asi nejsem fanda asfaltu na střeše.

odpovědět

Re: Přechod sedlové střechy na pultový vikýř   |   odpovídá: Jan Rypl

Na bednění (předpokládám , že je paropropustné !!! ) u 15°sklonu použít fólii JUTADACH THERMOISOL 2AP a pod následné 60 mm kontralatě na tuto fólii nalepit pásky JUTADACH TPK SUPER. Je však nutno u plochy taškové krytiny navazující vůči vikýři nahoře výrazně zahustit množství ventilačních tašek krytiny. Předpokládám , že v konstrukci pod tepelnou izolací bude použita správně a dostatečně parotěsně účinná parotěsnící vrstva.

Pokud ještě přímo pod hliník chcete aplikovat nějakou další vrstvu , doporučuji použít bitumenový pás BAUDERTOP UDS 3 , ale tak aby jeho strana s netkanou textilií byla směrována k plechu krytiny !!! Difúzní fólie v této úrovni skladby nemá smysl jelikož ani neomezí tvorbu kondenzací na spodní straně hliníku ani v této úrovni konstrukce nemůže fungovat jako hydroizolační vrstva. A navíc vůči hliníkové ploché krytině rozhodně není vhodné používat ani drenážní membrány a už vůbec ne pod systém click !!! Navíc drenážní membrány nijak neřeší souvislost ventilace střechy !!!

Další souvislosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Přechod sedlové střechy na pultový vikýř   |   odpovídá: Petr Tureček

Dobrý den.
Podobný detail je řešen v našem MN na str. 13 , i když nejde o kombinaci s krytinou Tondach. Nicméně pro inspiraci doporučuji prohlédnout: https://www.satjam.cz/doc/cms_library/759.pdf
Pod krytinu Rapid pokud je instalována na bednění doporučujeme separační vrstvu , např. WRAP. Pokud jde o DHV vrstvu , potom je potřeba přihlédnout ke sklonu střešní roviny , která je na vikýři 15°. Z naší nabídky by šla použít folie SATJAMFOL VN 200 , ale samozřejmě jsou na trhu i jiné použitelné folie.
S popisovaným řešením pomocí "pojistky" provedené asfaltovým pásem nemáme zkušenosti.

Zákaznické oddělení, technický poradce

E-mail: petr.turecek@satjam.cz

SATJAM, s.r.o., Michalská 18, 710 00 Slezská Ostrava

Lehké střešní krytiny, trapézové plechy a okapové systémy.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Přechod sedlové střechy na pultový vikýř (č. 10634) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy