eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Promáčklý SDK

Autor: Jiří Svoboda 29. 10. 2020

Dobrý den , narazil jsem na Youtube na vaše video ohledně způsobů oprav děr v SDK a rád bych si od vás nechal na toto téma poradit. Jedná se o SDK stěnu na schodišti , o kterou se nejspíš opřeli řemeslníci , když lezli po schodišťovém parapetu , a lehce ji promáčkli. Detaily jsou vidět na fotce (http://www.belariesobe.cz/promacklina_detail.jpeg ) , rozměr je cca 30 na 25 cm. Když na místo víc zatlačím , tak se začnou objevovat vlásečnicové praskliny.
Chtěl bych se zeptat. jaký způsob opravy by byl nejlepší:
- tmel a výstužná páska
- tmel a samolepíci záplata
- vyříznutí obdélníku a vložení nového kusu desky + zatmelení
- případně něco jiného?
Předem děkuji za rady a nápady
JS

odpovědět

Re: Promáčklý SDK   |   odpovídá: Tomáš Petržilka Rigips

Dobrý den ,

skelné pásky vykazují ve spárách oproti samolepícím páskám vyšší pevnost. Proto bych případně doporučil zkusit opravit praskliny pomocí sádrového tmelu se skelnou páskou. Pokud by spára i přesto praskla , bude vhodné odstranit část opláštění , kde dochází k prasklinám (např. 30x40 cm ) , a použít např. toto řešení - https://www.saint-gobain.cz/cop/povedlo-se-vam-prorazit-sadrokarton-nezoufejte-vse-lze-opravit-postup-krok-za-krokem-/\ Alternativně se používají i zmiňované záplaty , nicméně takto opravované místo je následně nutné tmelit ve větší ploše (navíc nebude možná záplata dostatečně veliká ).
Je otázkou , zda vznikla prasklina vlivem nepřiměřeného namáhání či byla konstrukce namontována v rozporu s technologickým předpisem výrobce. Pokud by nebyly dodrženy montážní zásady výrobce , praskliny se mohou i nadále objevovat a to v i jiných místech.

odpovědět

Re: Promáčklý SDK   |   odpovídá: Jiří Svoboda

Dobrý den ,
děkuji za rychlou odpověď. Ohledně skelné pásky bych se rád zeptal , kterou byste mi doporučil + jakým způsobem se aplikuje. Místo se přetmelí , nechá mírně zaschnout , následně se do tohoto místa vloží páska a znovu se místo přetmelí?

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Promáčklý SDK (č. 10633) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy