eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Folie v kontaktu s lepenkou

Autor: Pavel Syrinek 16. 10. 2020

Dobrý den , existuje střešní pojistná fólie , která může být položena přímo na staré pískováné lepence aby nedegradovala?Pod ní je již jen dřevěný zaklop. Pod zaklopem není pojistná fólie. Krytina bude capaco nebo bonsky šindel přímo naa zaklop , výměna za starý eternit. Děkuji

odpovědět

Re: Folie v kontaktu s lepenkou   |   odpovídá: Jan Rypl

Žádná běžná podstřešní membrána nemá chemický problém se stykem s původní pískovanou lepenkou. Ale taková aplikace je úplně nesmyslná , jelikož pak u difúzní fólie žádná paropropustnost fungovat nebude , jelikož bude zde zespoda její paropropustnost omezovat lepenka a ze shora nízkodifúzní krytina. Navíc difúzní fólie , zde bude vysoce namáhána vysokou teplotou od styku s aplikovanou krytinou přímo na fólii. Navíc pokud fólii budou perforovat i kotvící prvky krytiny , pak nemůže být uznaná ani fungovat jako vodotěsnící vrstva konstrukce.

A pokud navíc původní vysoce paropropustnou azbestocementovou střešní krytinu nahradíte vámi plánovanou nízko paropropustnou krytinou , pak je nezbytné aby se pod bedněním takové krytiny vytvořilo proudění venkovního vzduchu , tj. funkční ventilace střešní skladby. Tj. včetně dostatečných otvorů u spodního okraje střechy pro vstup a počtu ventilačních prvků krytiny pro výstup vzduchu z ventilace do exteriéru. Rozhodně takovou skladbu není možné zateplovat až k bednění a rozhodně ne se střešními okny , úžlabím či se sedlovými vikýři. V opačném případě hrozí výrazné riziko kondenzací a hnilob v konstrukci.

Další = telefonicky.

Rypl , Tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Folie v kontaktu s lepenkou (č. 10630) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy