eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

montáž hřebenáčů

Autor: Jan Veleta 7. 10. 2020

Dobrý den ,měl bych na vás dotaz : nechal jsem si pokrýt jehlanovou střechu ( pokrývačem )rovnou betonovou taškou BRAMAC TEGALIT (41 Kč za kus ) .
Chtěl jsem minimalizovat mezeru mezi taškou a hřebenáči ,ale opak je pravdou.
Pokrývač natloukl dvě latě 4+4 pod hřebenáče ,namačkal (natvaroval ) samolepicí pás a našrouboval hřebenáče a tím vznikla mezera i 5cm ( tam kde by se měl bodově dotýkat tašky ).
I přes upozornění ,že se mi to tak nelíbí ,tvrdil že je to správně a že se to tak dělá. U nás hodně fouká a vítr požene vodu a sníh pod hřebenáče a navíc někde pás není ani řádně přilepen na krytinu. Myslím ,že pěknou krytinu zkazil špatným a urychleným postupem .
Mou připomínku na předělání vůbec nevzal na vědomí , ale všechno si nechal zaplatit .
S pozdravem Honza

odpovědět

Re: montáž hřebenáčů   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud výrobce krytiny požaduje aby ventilační pás hřebene umožňovat výstup vzduchu z ventilační mezery mezi kontralatěmi do exteriéru , pak není možné úplně sevřít hřebenáč ke střešní krytině. Tím by se totiž eliminovala funkce ventilačního pásu hřebene , jelikož toto sevření by uzavřelo možnost výstupu vzduchu odvětrávání krytiny. Uzavření spáry mezi hřebenáčem a krytinou by bylo teoreticky možné pouze za předpokladu , že by výstup ventilace z ventilační mezery řešilo dostatečný počet ventilačních tašek krytiny použité v ploše krytiny z obou stran nároží. Tj. aby mohlo větrat každé pole mezi kontralatěmi navazující do nároží.

Otázka tedy je , co a který prvek vlastně výstup ventilace u Vaší střešní krytiny umožňuje a jak je to vlastně nadimenzováno. Ve Vašem případě by tedy bylo vhodné pozvat si na střechu technického poradce výrobce dané krytiny , aby stanovil , zda je provedení správně či nikoliv.

Pokud je vůči střeše zvýšený vliv větru , pak to má souvislost zejména se způsobem provedení podstřešní membrány , jelikož je nutné toto započítat do počtu zvýšených požadavků působící na střechu a tím zvolit přísnější třídu těsnosti podstřešní fólie.

Další telefonicky = tel. 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


montáž hřebenáčů (č. 10627) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy