eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Materiál pro falcovanou krytinu

Autor: Pavlína Čapková 11. 9. 2020

Dobrý den ,
u novostavby s valbovou střechou o sklonu 40° plánujeme falcovanou krytinu - dvojitá stojatá drážka. Stavební firma nás přesvědčuje , že TiZn , jako materiál , je nevýhodný - špatně se opracovává , je prý "měkký". Tedy pokud to není RHEINZINK , který prý zase je hodně drahý. Doporučují jiný materiál - hliník. Jaká je realita a skutečné cenové relace? Jaké jsou poměry opracovatelnost (pracnost při pokládce ) - životnost - pořizovací cena , pokud porovnáme TiZn a hliník?
Předem děkuji
Pavlína Čapková

odpovědět

Re: Materiál pro falcovanou krytinu   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě u konkrétní stavby by měl konkrétní typ střešní krytiny a způsob jejího provedení včetně vrstev pod krytinou určit či doporučit projektant v příslušné prováděcí projektové dokumentaci. Realizační firma není od toho aby něco stanovala , ale ta je tu od toho aby příslušnou konstrukci podle dostatečně podrobně vyhotovené dokumentace pouze zhotovila. A pokud realizační firma navrhne vůči původní dokumentaci změnu , pak by to měl projektant či alespoň stavební dozor stavby schválit , popř. v konstrukci upravit příslušné souvislosti.

Každý materiál má své kladné či negativní stránky. Záleží na konkrétní situaci , skladbě konstrukce , typu podkladu krytiny , místě stavby atd. To ale není na vyjádření v této poradně , ale min. na telefonickém rozhovoru.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Materiál pro falcovanou krytinu (č. 10624) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy