eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplení šindelové střechy

Autor: Milan Stárek 6. 6. 2020

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jak zateplit šindelovou střechu , zda mam mezi krokvemi vytvořit mezeru na odvětrávání a nebo ne ?

odpovědět

Re: zateplení šindelové střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud Vaše střecha nemá pod bedněním aplikované kontralatě (ventilační mezeru ) s vysocedifúzní podstřešní fólií , pak je naprosto nezbytné ventilační vzduchovou mezeru vytvořit pod současným bedněním , jež leží na krokvích. Ale taková ventilace se dá vytvořit pouze v případě , že střecha nemá úžlabí a sedlové vikýře. Navíc je potřeba do krytiny nainstalovat dostatečné množství dostatečně velkých ventilačních prvků u vrcholu střechy pro každé pole mezi krokvemi (i vůči hřebenu i vůči nároží ). Musí být však umožněn i vstup vzduchu do každé ventilační mezery v každém poli mezi krokvemi u spodního okraje střechy dostatečnými otvory mezi bedněním krytiny a obvodovým zdivem. Rozhodně však pak do takové střechy nedoporučuji instalovat střešní okna (byla by nutná další opatření ). Dimenzace otvorů pro vstup a výstup vzduchu a vlastní výšky ventilační mezery se mění podle toho jaký je sklon střechy a délka sklonu střechy. Teprve pod funkční ventilační mezerou je možné aplikovat větrozábranu (např. Jutadach ) a vlastní souvrství zateplení konstrukce s tepelnou izolací a parozábranou. Asi by bylo vhodné spojit se telefonicky a dořešit správnost skladby.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: zateplení šindelové střechy   |   odpovídá: Luděk Kovář Ing.

Asfaltový šindel kladete na celoplošné bednění , pod kterým musí být větraná mezera od okapu k hřebení. Dle skolu a délky střechy je mezera vysoká 40 - 60 mm

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplení šindelové střechy  (č. 10621) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy