Parozabrana
Autor: Marten Galan 26. 2. 2020
Dobrý den mám dotaz ohledně použití parozábrany. To že je parozábrana nutnost Je jasné ale můžu použít jako parozábranu igelit? Mám možnost mít lacino roli silnějšího igelitu šíře 1 m a v návinu spoustu desítek metrů. Chtěl bych to použít jako parozábranu myslím si že přesto se vlhkost nemůže do izolace dostat nebo by to byla chyba? Děkuji za radu
Re: Parozabrana | odpovídá: Jan Rypl
Jako parozábranu lze použít na stavbě v rámci Evropské unie pouze takový materiál , jež má vydané platné "Prohlášení o vlastnostech" pro použití materiálu jako parozábrany. A to v souladu s harmonizovanou normou Evropské unie EN 13984.
Tj. aby vůbec bylo známo , jakou parotěsnou účinnost vlastně taková materiál má (různé plasty totiž mají různou parotěsnou účinnost a to ještě ve vazbě na to zda se jedná o materiály z nové suroviny či z regranulátu ). Žádná parozábrana totiž není 100% parotěsná (tím je pouze sklo ) , tj. každá parotěsnící vrstva pouze reguluje prostup vodních par do konstrukce a konstrukce musí být nastavena tak , aby vyhovovala normě ČSN 730540 Tepelná ochrana budov , část 2 Požadavky , zejména ve vazbě na hlavu 6: Šíření vlhkosti konstrukcí a hlavy 7: Šíření vzduchu konstrukcí a budovou.
Tj. nějaký obyčejný "igelit" jako parozábranu rozhodně nedoporučuji. Podorbnosti můžeme řešit telefonicky.
Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045
Jan Rypl, manažer aplikací
JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem
Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.
Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.