eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Jakou střechu na železobetonový zateplený skelet

Autor: petr tichy 4. 2. 2020

Dobrý den , prosím o radu.

Mám střešní terasu 20m , sklon 2 stupně , jde o hurdis střechu s betonovým povrchem , síla 20cm , na ní je asfaltová penetrace - IPA - a 6cm XPS polystyrenu lepeného polyuretanovou pěnou - původně to měla být terasa , ale od tohoto záměru bylo nakonec upuštěno. Teď chci udělat střechu a nevím zdali zvolit nový dřevěný krov a falcovaný plech (i když budu muset odstranit část zateplení XPS a kotvit trámy ) , nebo jestli můžu přímo na XPS položit asfaltové pásy lepené za studena? Někde píšou že mezi dvěma vrstvami IPY a XPS může kondenzovat a že je lepší nakotvit trámky a udělat dřevěný záklop a pobít falcovaným plechem.

Děkuji za radu

odpovědět

Re: Jakou střechu na železobetonový zateplený skelet   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud byste nad současným zateplením střechy chtěl dělat dřevěné konstrukce s falcovaným plechem , pak mezní sklon falcovaného plechu s těsněním falců jsou 3° , a bez těsnění falců pak 7°. Problém ale je , že pod takovou dřevěnou konstrukcí (bedněním krytiny ) je nutno vytvořit funkční ventilační mezeru (proudící venkovní vzduch ) a to včetně dostatečně nadimenzovaných otvorů dole pro vstup vzduchu a nahoře pro výstup vzduchu , a to pro každé pole mezi krokvemi. A při sklonu menším jak 5° jsou tyto otvory potřeba 2x větší než při sklonu od 5° a výš. Nemluvě o výšce vlastní ventilační mezery. Tj. otázka je zda to vůbec půjde provést. Pokud tedy bude znám sklon a délka sklonu střechy , pak je možné stanovit velikost otvorů a výšku ventilační mezery.

Pokud je současná nosná konstrukce dostatečně únosná , osobně bych jako horní zakrytí neřešil z bitumenových pásů , ale řešil tak , že na XPS bych aplikoval netkanou geotextilii a na to svařenou a kotvenou PVC fólii , např. Fatrafol 810 (viz. www.fatrafol.cz ). Neznám však souvislosti konstrukce , tj. to by měl stanovit projektant.

Ale jen 6 cm XPS je velice slabé zateplení.

Další souvislosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Jakou střechu na železobetonový zateplený skelet  (č. 10597) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy