eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení

Autor: Milan S. 14. 8. 2019

Mám starší dům a chci zateplit podkroví. Po vyčištění od staré skelné vaty mám trámy ,na nich prkna ,lepenku a šindel ,který jsem pokládal před 12ti lety. Dotaz je jaký správný postup zvolit pro zateplení takovéto střechy. Děkuji Milan.

odpovědět

Re: Zateplení   |   odpovídá: Jan Rypl

V případě zateplování takové střechy je v první řadě nutnost vytvoření ventilační vzduchové mezery (proudící venkovní vzduch ) mezi bedněním s krytinou a vlastní tepelnou izolací , teprve pak následuje vysocedifúzní větrozábrana , tepelná izolace (dostatečné tloušťky ) , parozábrana , rošt a vrstva podhledu. To je ovšem ve Vašem případě proveditelné pouze v případě , že střecha neobsahuje sedlové vikýře , úžlabí , popř. problematicky se střešními okny či s nárožím. Navíc obvodové zdivo nesmí být dobudováno u spodního okraje střechy až k bednění krytiny či zabednění přesahu střechy nesmí úplně uzavírat prostor mezi krokvemi , tj. musí být umožněn dostatečný otvor (průběžná štěrbina ) pro nasávání venkovního vzduchu do ventilační mezery pro každé pole mezi krokvemi. A zároveň výška ventilační mezery nesmí klesnou nikde pod kritickou mez (závisí na sklonu a délce sklonu střechy ) a každé pole mezi krokvemi musí mít dostatečný ventilační prvek v krytině u vrcholu střechy pro výstup ventilace z ventilační mezery do exteriéru. A proudění vzduchu ve ventilační mezeře nesmí nic přerušovat. Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky abychom si ujasnili podmínky střechy.

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplení   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
základem je mít větranou mezeru nad tepelnou izolací. Pokud tam nemáte kontralatě , tak nějaké zázraky bez nich asi nevymyslíme. Existují sice polovičaté řešení , ale pak stačí aby něco na střeše prasklo a máte vytopený celý dům.

S pozdravem ,

Ing. Karel Sedláček , Ph.D.
Vedoucí oddělení materiálově-technické podpory

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení (č. 10578) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy