eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Folie

Autor: N/A 18. 2. 2019

Dobrý den
Chci zateplit podkroví a tak mám dotaz. Mám ještě starou střechu , kde není podstřešní pojistná folie. Je možné vložit folii mezi krokve , nebo je nutná demontáž krytiny a následně aplikovat pojistnou folii? A pokud ano lze použít stávající pěknou krytinu...a nebo koupit krytinu novou? A jakou použít folii ? Děkuji za odpověd Josef.

odpovědět

Re: Folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud chcete zespoda zateplovat stávající střechu , v prvé řadě musí mít taková skladba mezi střešní krytinou a tepelnou izolací ventilační vzduchovou mezeru (proudící venkovní vzduch ). A pokud ve střeše není ani podstřešní fólie a tím ani kontralatě , pak takové řešení bez demontáže stávající skladby krytiny je možné pouze za předpokladu , že střecha nebude mít ani úžlabí , ani střešní okna ani sedlové vikýře či nároží. Ale znamená to do střešní krytiny u hřebene střechy zabudovat dostatečný počet ventilačních prvků (pro výstup ventilace ) a u spodního okraje střechy dostatečnými otvory umožnit dostatečné nasávání venkovního vzduchu do ventilační mezery. Výška ventilační mezery , velikost otvorů pro vstup a výstup ventilace pak závisí na typu a provedení střešní krytiny , sklon a délky sklonu střechy.

Otázka ale je , zda to typ současné krytiny a podmínky stavby vůbec umožňují.

Pokud to máme skutečně relevantně navrhnout , to už se musíme spojit min. telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Ještě doplňuji , že pokud bude folie napnuta pouze mezi krokvemi , tj. skladba bez demontáže současné krytiny , pak taková fólie nemůže plnit hydroizolační funkci , ale pouze větrotěsnící funkci. Tj. pouze ochranu tepelné izolace vůči náporu větru či vůči proudění vzduchu ve ventilační mezeře. Samozřejmě , že pro tento účel musí být použita nějaká vysoce difúzní membrána , tj. např. Jutadach. Ale pokud má tato vrstva mít funkci větrozábrany pak musí mít případné přesahy slepeny.

Ale pokud má mít střecha funkční doplňkovou hydroizolaci (podstřešní fólii ) , pak musí být taková membrána instalovaná nad krokvemi a nad ní musí následovat kontralatě. Viz. Pravidla pro navrhování a provádění střech ČR. Tudíž to se bez demontáže současné krytiny neobejde.

Podrobnosti správného provedení skladby u Vaší střechy můžeme dořešit telefonicky. Neznám totiž ani sklon , ani tvar střechy , ani místo stavby , ani souvislosti konstrukce , ani typ Vaší krytiny.

Jan Rypl , tel. 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Folie (č. 10556) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy