eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení střechy

Autor: N/A 4. 2. 2019

Dobrý den.
Potřebuji poradit , jak zateplit podkrovní místnosti , začínáme rekonstruovat.
Současná konstrukce střechy:
Jedná se o sedlovou střechu , střešní krytina Tondach falcovka na latích (u hřebenu odvětrávací tašky ) , pod latěmi nejspíše folie Parozábrana DEKFOL N 110 STANDARD , pak kontralatě a krokve výška cca 17 cm.
Potřebuji zateplit pouze mezi trámy , tak aby trámy byly v místnostech přiznané , nemůžu si dovolit snižovat vnitřní prostor , pak už by tyto místnosti kvůli celkové stísněnosti nebylo možné obývat. Nadkrokevní izolce také nepřipadá v úvahu , střecha by další zatížení neustála.
Mezi trámy plánuji šroubovat palubky.
Vím , že je to trochu oříšek , vím , že to předchozí majitel parozábranou trochu pokakal , a že nezbývá moc místa na izolaci , vím že u trámu vzniknou tepelné mosty

odpovědět

Re: Zateplení střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Parozábrana pod kontratěmi nemá co dělat , tam patří vysocedifúzní membrána (např. Jutadach ) a nelépe se slepenými přesahy. Takové konstrukce s parozánranou pod kontralatěmi se nedá zateplovat a zvlášť v případě , že ve střeše mají být střešní okna , úžlabí nebo nároží. Taková konstrukce by totiž vyžadovala další ventilační mezeru (proudící venkovní vzduch ) mezi parozábranou a tepelnou izolací. Ta se však v případě stř.oken , úžlabí či nároží fakticky nedá vytvořit tak aby byla funkční. A pokud chcete navíc tedy vložit tepelnou izolaci jen mezi krokve a vlastně jen do části jejich tloušťky , pak v žádném případě nesplníte ani ty nejelementárnější požadavky ani na základní zateplení střechy. A to i v případě , že byste použil tu nejlepší vláknitou tepelnou izolaci co vůbec existuje. Podle mého tento Váš plán řešení skladby je naprosto irelevantní a po zateplení vzniká vysoké riziko vzniku kondenzací v konstrukci. Rozhodně taková skladba bude v naprostém rozporu se základními požadavky ČSN 730540 Tepelná ochrana budov , část 2 Požadavky.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení střechy (č. 10549) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy