eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplená pultová střecha dřevostavby

Autor: N/A 10. 1. 2019

Dobrý den.
Stavíme dřevostavbu , resp. nechali jsme si ji postavit od firmy. Je to přízemní dům o ploše 75 m2 s mírně zkosenou střechou , typ Lounge 75. Původně bylo v projektu , že střecha bude ze SIP panelů. Místo toho se nakonec firma rozhodla udělat jinou metodu obsahující izolační vatu. Střecha byla zrealizována , ale nastal problém , že se začali rozlepovat lepené krokve , které jsou tzv. přiznané a jsou vidět z interieru. Dílo jsme reklamovali a střechu chceme celou předělat. Jelikož přestávám věřit v odbornost firmy , chci se zeptat , zda je správné toto složení střechy : Nosné trámy viditelné z interieru , přiznané palubky , parozábrana , vata 20 , OSB deska , bitumenový pás a nakonec asfaltová šindel pás. Je třeba udělat prostor na odvětrání ze dvou stran a v jaké šířce? Děkuji K

odpovědět

Re: Zateplená pultová střecha dřevostavby   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě je otázka , kdo vlastně změnu provedení střechy schválil. Projektant , dozor , investor ?

V druhé otázce pak je nutno znát jaký je vlastně sklon , délky sklonů a tvar střechy. A pak do čeho je vlastně OSB deska nakotvená.

Pokud je ale skladbě skutečně dle Vašeho popisu s fóliovou parozábranou , pak mezi tepelnou izolací a OSB deskou s krytinou měla být vytvořena ventilační vzduchová mezera (proudící venkovní vzduch ). Její dimenzaci (výška a velkost vstupních a výstupních otvorů ) však mohu sdělit , pokud uvedete délku sklonu střechy a přesný sklon střechy. Dle úhlu a délky sklonu se totiž tato dispozice výrazně mění. A zároveň i tvar střechy , zejména do čeho končí spodní a horní okraj plochy střechy. Navíc parozábrana střechy musí být parotěsně a vzduchotěsně napojena na obvodové zdivo.

Ale to by bylo určitě vhodnější řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplená pultová střecha dřevostavby (č. 10545) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy