eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

dozateplení střechy

Autor: N/A 27. 12. 2018

Dobrý den ,
realizuji vestavbu podkroví do hotové sedlové střechy. Krovy jsou 16 x 12 cm , 90 - 100 od sebe. Krytina betonová KB BLOK , lať , kontralať , kontaktní folie po tašky , tep. izolace mezi krovy Knauf 16 cm (0 ,039 ). Střecha má JZ orientaci ( v létě horko ) Rád bych izolaci doplnil pod krokve - lze vzhledem k rosnému bodu použít PIR desky a případně jakou sílu ? Pak by asi měla následovat parozábrana a sádrokarton.
Velice děkuji

odpovědět

Re: dozateplení střechy   |   odpovídá: Bauder Hubert ertelt

Dobrý den ,
pro použití podkrokevní PIR tepelné izolace mohu doporučit BauderPIR DAL 60 tzn. PIR pěnu (součinitel tepelné vodivosti λ ; = 0 ,022 W/ (m . K ) ).
V kombinaci s minerální vlnou (MIVA ) mezi krokvemi při tloušťce 160 mm bude součinitel prostupu tepla střechou U< ; 0 ,143 W/ (m2 . K ).
Parozábranu a hlavně vzduchotěsnou vrstvu např. Bauder VAP doporučuji montovat pod krokve tzn. mezi MIVA a PIR. BauderPIR DAL je vyráběno v TL 60 ,80 ,100 ,160 mm
Formát 600x1200 mm
Bauder sro
Hubert Ertelt

odpovědět

Re: dozateplení střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě by bylo potřeba vědět , jakým přesným způsobem je vytvořena a nadimenzována ventilace střešní krytiny ve střešní skladbě a otvory pro vstup výstup ventilace , a zda ji něco nezužuje nebo nepřerušuje , nebo úplně neanuluje. Popř. jestli jsou ve střeše použity nějaké transparentní konstrukce (např. střešní okna ) , u kterých není v létě používáno venkovní zastiňování (např. síťovanou markýzou ). To totiž může být prvotním problémem přehřívání střechy a podkroví v letním období.

Pokud máme stanovit dostatečné zateplení je potřeba znát přesný sklon střechy (do či nad 45° ) a jaké úrovně zateplení chcete dosáhnout (základní , nízkoenergetické , pasivní ). Dále z hlediska umístění parozábrany v konstrukci a jejího typu pak je třeba znát místo stavby (nadmořská výška a sněhová oblast ) a dále jaké místnosti a jakým klimatem bude interiérech podkroví (koupelna , koupelna s ventilací , obytné místnosti , atd. ). Provedenou parozábranou by však neměly procházet příčky oddělující vytápěné místnosti ani vruty desky SDK. Tj. pokud budeme stávající konstrukci přiteplovat , je otázka zda je možné vůbec toto dodržet. Asi bude vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


dozateplení střechy (č. 10544) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy