eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

SÍLA-BYTELNOST STŘECHY

Autor: N/A 27. 12. 2018

Dobrý den , na jaře plánuji střechu-stříšku nad mobilheim. Na podzim jsem zakryla domek vrstvou minerální vaty a přes ní silnou stavební plachtu s oky , která je hustě přišroubována ke konstrukci domku 340x1100cm. Plachta už tam zůstane.
Střechu chci pouze rovnou z jedné strany asi o 30 cm zvednutou (nevím kolik je to stupňů ) , abych řešila okap pouze z jedné strany.
Potřebuji poradit , budou potřeba vazníky , jak by měly vypadat a síla trámků na jejich výrobu , s jakým rozestupem je umístit na domek a jak je spojit latěmi (v rozestupech )? Na vazníky by přišly OSB desky a kvalitní lepenka , nebo plech.
Vše si organizuji sama a mám pocit , že "ti chlapi" se o tom se mnou nechtějí bavit. Děkuji za zprávu , Hořejší

odpovědět

Re: SÍLA-BYTELNOST STŘECHY   |   odpovídá: Jan Rypl

Neprodyšná plachta na vnější studené straně tepelné izolace rozhodně není vhodné řešení. Můžete se dočkat zásadní tvorby kondenzací v tepelné izolaci pod touto fólií , tj. výrazné narušení její účinnosti. Tj. plachtu bych rozhodně po vybudování střechy buď úplně odstranil nebo nejlépe nahradil nějakým vysoce paropropustným zakrytím.

Pak stříška , její sklon a její prostor pod bedněním pro proudění vzduchu závisí na konkrétním sklonu střechy (do 5° , nad 5° , nad 25° a její délce po spádu ). Dle toho se dá volit střešní krytina a zejména dimenzace ventilační mezery mezi střechou a vlastním současným zateplením.

U falcovaného plechu by rozhodně nevolil sklon pod 7° , u svařovaných bitumenových pásů pak nejlépe sklon ne menší jak 5° (i když teoreticky lze jít i na 3° ).

Dimenzace nosné konstrukce závisí na mnoha faktorech , zejména na úhlu sklonu a tvaru střechy , profilech a rozestupech jak vlastních vazníků/krokví , tak i konstrukcí na nichž vazníky/krokve leží , a zejména na zatížení plochy střechy nejen vlastními materiály , ale i od vlivu působení zatížení větrem a sněhem v daném místě stavby. Toto by tedy měl stanovit projektant.

Další můžeme řešit po tel.

Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


SÍLA-BYTELNOST STŘECHY (č. 10543) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy