eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Kondenzace na spodní straně difúzní folie

Autor: N/A 2. 12. 2018

Dobrý den , prosím o radu se vzniklou kondenzací vodních kapek (vody ) na spodní části difúzní střešní folie. Mám bungalov , půdní prostor je nevytápěný a strop je řešen: sádrokarton , 20 cm mezera na veškeré rozvody , parozábrana , dřevěný rošt z podbitých prken k vazníkům , minerální vata 3 vrstvy s celkovou tloušťkou 34 cm. Fasáda zateplena vatou o tloušťce 20 cm , problém mi vzniká v místě mezi fasádní vatou a obvodovým zdivem , stropní vata končí s věncovkami a mezi věncovkou a fasádní vatou je cca 2 cm mezera (je dáno vrstvou lepidla ). Tuto mezeru jsem dozateplil odřezky z vaty. Problém , ale vzniká v těsné blízkosti této mezery s vazníkem , kolem vazníku asi uniká teplo a sráží se na difúzní střešní folii (vazník je mokrý ) , voda stéká po fasádě. Pomůže odvětrání v podhledech? Děkuji za radu.

odpovědět

Re: Kondenzace na spodní straně difúzní folie   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
toto nelze bez konkrétního ohledání na stavbě jednoznačně říci , nicméně problém spočívá pravděpodobně v netěsnosti parotěsné vrstvy.

Buď parozábrana ve stropě ve styku s obvodovou stěnou netěsní jak by měla (je třeba to opravit ) , nebo naopak zdivo má v sobě na vnitřní straně nějaké perforace a přes něj proniká vlhkost jeho dutinami do prostoru stropu. Zde opět je třeba vše parotěsně utěsnit.

S pozdravem ,


Ing. Karel Sedláček , Ph.D.
Vedoucí oddělení materiálově-technické podpory

odpovědět

Re: Kondenzace na spodní straně difúzní folie   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě bych se potřebovat s Vámi spojit telefonicky.

Chyba může být jak v provedení parozábrany , tak i ve nedostatečném odvětrání střešní krytiny. Chyba může být ale i v situaci , kdy je sice vytvořeno správné větrání střešní krytiny , ale chybně není vytvořeno větrání vzduchového nevytápěného prostoru mezi vazníky. Tj. kdy v podhledu přesahu střechy chybí dostatečně velké ventilační otvory pro nasávání venkovního vzduchu do prostoru mezi vazníky (pod podstřešní fólii ) , a/či tepelná izolace stropu či obvodové stěny znemožňuje průběh této ventilace do prostoru mezi vazníky a/či zároveň kdy není správně proveden detail podstřešní fólie u vrcholu střechy tak aby umožňoval výstup vzduchu z této ventilace do exteriéru.

Asi by bylo vhodné spojit se telefonicky , abychom mohl stanovit dimenzaci těchto otvorů dle rozměru a sklonů střechy.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Kondenzace na spodní straně difúzní folie (č. 10539) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy