eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení střechy a stěn

Autor: N/A 7. 5. 2018

Pokračování z 6.5.: Šel by použít i jiný způsob izolace? Např. sejmout podhledy a na prkna ze spodu instalovat nějakou (podkrokevní ) izolaci. Tím bych ale snížil současnou světlost místností , která je ca 2 ,6 m.
Ještě by měl zajímalo , jak izolačně vylepšit čelní stěny. Složení 10 cm sendvičové stěny zevnitř: 2 ,5 cm palubka , 0 ,5 cm desky (používaly se jako izolace pod el. instalací na dřevěném podkladě ) sloužící asi jako parozábrana , slabá papír. lepenka ,1 ,5 cm prkna , 2 cm minerál. plsti v mezeře jako tepel. izolace , 1 ,5 cm prkna , 2 ,5 cm palubka. Jakou přidanou tepelnou izolaci použít z venku? Celá stěna by měla být odvětrávatelná (s malým difúzním odporem )? Předpokládám , že jako parozábrana by mohly sloužit ty 0 ,5 cm desky. U stěn , stropů , podlahy tyto desky napojit neprodyšně? Díky P.

odpovědět

Re: Zateplení střechy a stěn   |   odpovídá: Jan Rypl

U zateplení stěn asi nejvhodnější řešení bude aplikace venkovního zateplení pomocí větrané fasády s příslušnou vysoceparopropustnou vatou a vysoceparopropustnou větrozábranou , s následnou vnější ventilační mezerou (kontralatí ) a zavěšeným/přikotveným fasádním obkladem. Ale to je otázka spíše pro projektanta a nezbytného ověření současné skladby konstrukce nějakou sondou přímo na stavbě.
Pokud by pak měla stěna korespondovat svým zateplením vůči zateplené střeše (s U 0 ,16 W/m2.K ) , pak by stěna po zateplení neměla překračovat hodnotu tepelné vodivosti U 0 ,20 W/m2.K. Typ větrozábrany pak závisí na typu obkladu (bez/s UV průnikem ).

Pokud by 0 ,5 cm "desky" měly mít účinnost jako parobrzda (určitě nemohou fungovat jako parozábrana ) , pak by musely mít vysoký difúzní odpor mi někde okolo hodnoty 200 a v každém případě by musely být slepeny jak mezi sebou , tak vůči všem pronikajícím a navazujícím konstrukcím. Otázka pak je zda je to proveditelné a jestli tak slabá parotěsnost (cca Sd 1 m ) , bude pro vaši konstrukci vůbec dostačující (ve vazbě na vnitřní klimat , místo stavby a vlastní celou skladbu konstrukce ).

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení střechy a stěn (č. 10486) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy