eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení stropu

Autor: N/A 3. 5. 2018

Dobrý den. Odstraněním staré popraskané omítky trámového stropu chalupy /jeden trám těsně vedle druhého/ plánuji obložit strop sádrokartonem a na něm chci položit nějakou izolaci. V půdním prostoru jsou na stropu položeny dlaždice , tzv. půdovky. Byl mi doporučen Isover Unirol Profi , nevím jakou tlouštku použít. Strop je vysoký nyní 280 cm , chci jej snížit na cca 250 cm.
Děkuji Vám předem za odpověď.

odpovědět

Re: Zateplení stropu   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě by bylo vhodné spojit se telefonicky. Není totiž jasné , zda jde o zateplení pouze 1 místnosti nebo o zateplení několika místností oddělených příčkou , což má zásadní vliv na možnost a způsob provedení nutné parotěsnící vrstvy pod tepelnou izolací , tj. zda bude vůbec možné zateplení řešit zespoda. Dále není jasné jakého zateplení vlastně chcete dosáhnout , tj. zda základního (U 0 ,30 W/m2.K ) , doporučeného/nízkoenergetického (U 0 ,20 W/m2.K ) nebo pasivního standardu (U 0 ,15-0 ,10 W/m2.K ). Rovněž není jasné zda a jak je půdní prostor větrán , jaké je souvrství materiálů současné konstrukce pod půdovkami a jaký způsob vytápění je plánován ve vytápěném interiéru. Zateplení totiž musí řešit nejen účinnost zateplení (bránění úniku tepla ) , ale také vyhovující difúzní bilanci konstrukce (kondenzace x odpary vodních par v konstrukci ). Můžete mi zavolat nebo sdělit SMS abych Vám mohl zavolat a mohli to stanovit ?

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplení stropu   |   odpovídá: Podpora Isover

Dobrý den ,

v tomto případě bude záležet na typu konstrukce , kterou plánujete zateplit. Předpokládám , že ve Vašem případě se bude jednat o vodorovný strop pod nevytápěnou půdou ( je doporučeno uvažovat se součinitelem prostupu tepla U max.0 ,20 ). U takové konstrukce bych tedy doporučil aplikovat 18 cm minerální izoalce Isover Unirol Profi. Také bych upozornil na nutnost aplikace parobrzdy či parozábrany na vnitřní líc tepelné izolace (mezi montážní profil CD a sádrokartonovou desku ). V případě potřeby je samozřejmě možné aplikovat parozábranu včetně tepelné izolace shora konstrukce stropu. Pokud byste chtěl řešit tloušťku izolace dle minimálních normových požadavků či naopak dle požadavků pro pasivní domy , upřesněte Váš požadavek , který byste následně zaslal na e-mail podpora@saint-gobain.com\

S pozdravem
Petržilka , Isover

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení stropu (č. 10483) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy