eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Kontaktní folie

Autor: N/A 13. 2. 2018

Dobrý den ,
mám dotaz. Pokud se provede montáž difůzní kontaktní folie např. Jutadach 150g/m2 přímo na krovy (bez záklopu , či izolace ) jsou difůzní vlastnosti folie bez kontaktu s podkladem omezeny , nebo kontaktní folie , ,dýchá' i bez kontaktu s podkladním materiálem?
Předpokládám , že samozřejmostí je zajištění přívodu vzduchu v podbití pod folii a otevřená čepec v hřebeni (studená půda )
Střecha na RD , studená půda nad obytnou částí. Krytina KM Beta , laťový rošt 4x6cm (latě , kontralatě , difůzní folie (Jutadach 150 , Kontaktfol 150 ).

Předem děkuji

odpovědět

Re: Kontaktní folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Paropropustnost materiálu podstřešní membrány je pořád stejná bez ohledu na to , zda leží volně na krokvích nebo v dotyku s nějakým vysoce paropropustným materiálem (prkenným bedněním , vatou atpod. ). Nicméně pokud pod podstřešní membránou vzniká poměrně vysoká nevytápěná střešní dutina , je nutné zvlášť odvětrávat i tuto střešní dutinu. Tj. pak střecha musí mít nejen ventilaci mezi kontralatěmi nad podstřešní fólií , ale i další ventilaci prostorem střešní dutiny. Pokud ale se jedná o střechu se zateplením (byť jen části délku sklonu ) nebo se jedná o "bungalov" , tj. tepelná izolace umístěná sice hluboko pod podstřešní fólií , ale bez horního krytí hydroakulumační vrstvou , tj. např. lehký strop ve spodní spojnici vazníků , pak v případě použití střešní tašky (betonové i pálené ) nebo maloformátových vláknocementových šablon musí podstřešní fólie ležet na celoplošném prkenném (difúzním ) bednění nebo v kontaktu s tvarově a rozměrově stálé tepelné izolaci. A to i v případě , že není podkročen bezpečný sklon použité střešní krytiny/šablony. Viz. Pravidla pro navrhování a provádění střech ČR (2014 ).
Další podrobnosti a souvislosti řešme telefonicky.

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Kontaktní folie (č. 10471) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy