eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení půdního prostoru

Autor: N/A 24. 10. 2017

Dobrý den , máme starší jednopatrový rod.domek. V prvním patře je ložnice. Strop ložnice je tvořen konstrukcí z 150 mm vysokých trámů , zespodu jsou trámy pokryty prkny , na nich je rákos a omítka. Z horní strany jsou trámy pokryty rovněž prkny , ta tvoří podlahu půdy. Nad půdou je střecha , tvořená dřevěnými trámy , na nich prkna , paropropustná folie , nakonec plechová krytina z dílců (dachmany ). V jednom diskus.pořadu jsem se dověděl , že bych mohl stropy ložnic zateplit tak , že bych na podlahu půdy volně položil minerální vatu. Mám desky Rockwool tloušťky 10 cm.V diskusi bylo řečeno , že se pod minerální desky nedává parozábrana , že vata naopak vylepší vlastnosti. Doslova bylo řečeno:"zvýším tepelný odpor konstrukce ale nezvýším difuzní odpor , zlepším naopak vlhkostní režim. Jaký je Váš názor?

odpovědět

Re: Zateplení půdního prostoru   |   odpovídá: Jan Rypl

Volně položit vatu na horní stranu stropu bez aplikace parozábrany pod vatou lze v případě , že nosný strop je buď tvořen dostatečnou tloušťkou těžkých kapilárních (zděných , betonových apod. ) konstrukcí nebo v případě , že samotná původní konstrukce již dole nějakou parotěsnící vrstvu obsahuje. A samozřejmě za předpokladu , že nad tepelnou izolací není žádná vrstva jež by možnost odparu vodních par z rosného bodu konstrukce směrem do exteriéru omezovala a případný vysoký prostor nad tepelnou izolací je účinně větrán (nestačí jen ventilace nad podstřešní fólií ! ). To ale není váš případ. Dále je nutné vzít v potaz plánovaný klimat místností pod konstrukcí (teplota , vlhkost ) a rovněž i nadmořskou výšku stavby. Pokud tedy mám stanovit správnou skladbu konstrukce a potřebnou parotěsnost parozábrany , pak je nutné spojit se minimálně telefonicky abychom si upřesnili souvislosti.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplení půdního prostoru   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
v případě , že na půdě bude mrznout či budou teploty velmi nízké tak logicky vlhkost z interiéru projde stropem jako nůž máslem a v horních vrstvách minerální izolace ta vlhkost bude kondenzovat , proto se parozábrana dává vždy pod izolaci aby k tomu nemohlo dojít.

Pokud chcete půdu využívat doporučuji např. systém Isover STEPcross , více pak na videu zde: https://www.youtube.com/watch?v=ZD6hg11jNpo

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení půdního prostoru (č. 10453) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy