eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

parozábrana mezi sdk deskami

Autor: N/A 19. 9. 2017

Dobrý den ,

mohu prosím poprosit o Váš názor. Zákazník si nechal zateplit šikmou střechu z exteriéru. Při montáži izolace bylo zjištěno že je parozábrana silně porušená či místy chybí. Jelikož již má podkroví z sdk hotové a nechce sdk desky demontovat a dělat si větší nepořádek , žádá nás aplikovat parozábranu na stávající sdk desky a poté provést opětovné zaklopení sdk desek. Zdali by tomu vyhovovala rozteč kotvících prvků na CD roštu , je tato možnost přijatelná a možná? Děkuji Kolisko.

odpovědět

Re: parozábrana mezi sdk deskami   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
obecně by se dal využít systém zateplení z exteriéru s parobrzdou Isover Vario. Ukázku montáže může najít v našem katalogu na str. 18. http://www.isover.cz/sites/isover.cz/files/assets/documents/sikme_strechy_9-2016.pdf

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: parozábrana mezi sdk deskami   |   odpovídá: Jan Rypl

Provedení parozábrany (např. Jutafol Reflex N 150 ) na současnou desku SDK s aplikací další desky přímo na parozábranu by bylo teoreticky možné za předpokladu , že v SDK desce nejsou a nebudou zabudovány prvky inž. sítí (zásuvky , vypínače , bodová svítidla apod. ) , a samozřejmě za předpokladu , že průnik vrutů další desky SDK do parozábrany bude těsněn (např. páskou Jutadach TPK SUPER ). Ale toto lze provést jen v případě , že v podkroví není žádná příčka , jež by od sebe oddělovala vytápěné místnosti. Taková příčka by totiž způsobila neřízený průnik vodních par z interiéru do konstrukce zateplení hmotou příčky. Tj. v případě existence hotových příček v podkroví není možné takovou jednoduchou instalací problém nefunkčnosti parozábrany v ploše konstrukce vyřešit , a to jak vůči šikminám tak vůči případnému horizontálnímu stopu místností.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky a vyjasnit si souvislosti konstrukce a následně možnosti řešení situace. Základní montážní instrukce najdete v Aplikačním manuálu na :
http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual%20juta%2001_2017%20blok.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.|: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


parozábrana mezi sdk deskami (č. 10444) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy