eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Strecha letni chaty

Autor: N/A 22. 5. 2017

Dobry den , resim strechu u celodrevene nezateplene letni chaty , sklon strechy 15 stupnu. Strecha ma na sobe vlnity plech , pod nim byly uz jen late , tramy a nakonec palubky. Rad bych pod late mezi tramy vlozil s dostatecnou mezerou od plechu mineralni vatu kvuli odizolovani horka z rozpalene strechy , tedy pro ochlazeni vnitrniho prostoru. Rad bych se touto cestou zeptal , zda staci vatu prikryt palubkami z interierove strany nebo jestli zde ma misto nejaka folie proti srazeni vody?
Dekuji

odpovědět

Re: Strecha letni chaty   |   odpovídá: Jan Rypl

V první řadě je potřeba pod střešními latěmi (nad tepelnou izolací ) vytvořit funkční ventilační (!!! ) vzduchovou mezeru , a to o výšce min. 60 mm. Ale pokud tato mezera má být ventilační , musí být u spodního okraje střechy vytvořen dostatečný otvor pro nasávání venkovního vzduchu do mezery , a u vrcholu střechy vytvořen buď ventilační hřeben nebo ventilační prvky v krytině pro výstup vzduchu z ventilační mezery zpět do exteriéru. A to pro každé zateplené pole mezi krokvemi. Tj. tak aby dostatečně účinně větralo každé pole mezi krokvemi , které výrazně omezí jak možnost předhřívání střešní skladby , tak i riziko vzniku kondenzací na spodní straně plechu. Ovšem toto lze provést bez demontáže současné krytiny pouze v případě , že střecha nemá nároží či úžlabí.

Ale pokud se bude konstrukce zateplovat , pak taková skladba nebude v souladu s normami , jelikož shora nebude tepelná izolace chráněna vůči kondenzacím z krytiny a navíc by mezi tepelnou izolací a palubkami měla být funkční parotěsně-vzduchotěsnící vrstva. Od palubek ale buď oddělena meziroštem či s těsněním vůči průniku hřebíků.

Podrobnosti provedení by bylo vhodnější řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , t.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Strecha letni chaty   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Josef ,minerální tep.izolace vám pro letní prohřívání nebude fungovat. Zde fungují materiály s vysokou objemovou hmotností (OSB desky , dřevovláknité desky ) nebo izolace s oboustranným čistým hliníkem , např. puren FD-L.
Zde musí být materiál odolný vlhkosti. Pod krytinou se vám bude srážet vlhkost. Doporučuji , pokud je to možné , pod krokve dát dřevěné bednění a mezi krokve PIR izolaci s hliníkem. Ke spráívnému návrh skladby je potřeba znát stavbu a místní podmínky.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Strecha letni chaty (č. 10419) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy