eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

kondenzace vody

Autor: N/A 19. 4. 2017

Dobrý den , mám plechovou střechu o skladbě Ruukki pásy na latích , folie , OSB desky , příhradové vazníky. Strop je trámový , dutiny stropu vyplněny foukaným polystyrenem , na stropě ještě do výše vazníků (cca 30 cm ) je izolace sypaným polystyrenem a prkená pochodná podlaha. Strop ze spodu je sádrokartonový s parozábranou. Na půdu je vchod sklápěcím schodištěm. Půda se mi v zimě potí a na OSB deskách kondenzuje vlhkost , která způsobuje plíseň. Ke kondenzaci dochází cca ve 1/3 výšky krovu a kolem vstupního otvoru , který je sice krytý deklem , ale nelze ho spolehlivě utěsnit parotěsně. Odvětrání je ve hřebeni průduchy a střešním okýnkem. Chtěl bych se zeptat , zda by pomohla dodatečná izolace pod OSB desky a případně v jaké skladbě? díky

odpovědět

Re: kondenzace vody   |   odpovídá: Jan Rypl

Vaše skladba je úplně chybná , jelikož pokud pod vysoce difúzní podstřešní fólii použijete místo difúzní prkenného bednění chybně nízkodifúzní OSB desky , pak je nutné vytvořit další ventilační vzduchovou mezeru pod OSB deskami v celém prostoru plochy střechy. A to včetně dostatečně nadimenzovaných otvorů pro vstup (u spodního okraje střechy ) a výstup (u vrcholů střechy ) ventilace venkovním vzduchem.
Vaše současné větrání nic nevyřeší a funkční ventilaci nevytváří. Stejně tak nevyřeší problém další přídavné zateplené pod OSB deskami střechy.

Další chybnou příčinnou problémů může být i nesprávně provedená parozábrana , popř. pronikající příčky skrz parozábranu , půdní schody bez funkčního těsnění či další detaily poškozující vzduchotěsnost či parotěsnost parozábrany stropu.

Ale to se musíme spojit min. telefonicky , abychom byli schopni nějaké řešení navrhnout.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: kondenzace vody   |   odpovídá: Luděk Kovář

Dobrý den pane Petře ,
podrobný popis , ale jedno postrádám a to je dost důležité. Uveďte mi prosím velikost přívodních otvorů (mezery ) u okapu a jaké jsou odvětrací průduchy (průměr a jejich vzdálenost od sebe ). Pravděpodobně vám chybně funguje větrání v půdním prostoru.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


kondenzace vody (č. 10405) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy