eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

námraza na půdě

Autor: N/A 8. 1. 2017

Dobrý den. Nyní jak je velká zima , tak máme námrazu na folii na půdě. Máme 4 roky starý domek (dřevostavbu ). Půda má v čelech odvětrávací mřížky , není zateplená , ale podlaha na půdě je z interiéru izolovaná. Pod sádrokartonem máme parozábranu. Zajímavé je , že námraza je jen na jedné straně půdy. Druhá (protější ) strana je úplně suchá a bez námrazy. Proč se námraza dělá jen na jedné straně půdy?

odpovědět

Re: námraza na půdě   |   odpovídá: Jan Rypl

a ) v prvé řadě pokud je krytinou neprodyšný materiál (plech , asf.šindele , plastové krytiny apod. ) nebo pod krytinou je neprodyšná či nízkodifúzní lepenka či fólie , tj. nejedná se o běžné tašky pouze na latích , pak je ventilace Vaší půdy naprosto nedostatečná , tj. pár mřížek ve štítech pak ve střešní dutině (půdě ) skutečně funkční ventilaci neudělá. Tj. první chybou může být nefunkční ventilace střechy.

b ) další a myslím si , že prioritní chybou pak bude nesprávně provedená či zvolená parozábrana (málo parotěsná ) , tj. buď provedená bez těsnění s perforováním vruty desky SDK , nebo parotěsně neslepená či nenapojená mezi sebou či vůči pronikajícím či navazujícím konstrukcím (zdivo , průlezy , příčky , komín , kabely.... ) , popř. do parozábrany něco dělá díry (např. bodová svítidla či jiné inž. sítě nesprávně zabudované do podhledu , netěsněný průlez z interiéru do půdy apod. ).

A proč na jedné straně půdy: To může být buď vlivem drastické chyby (ať ventilační nebo parotěsnící ) právě na té straně , nebo rozdíl vlivu slunce vůči plochám střechy , popř. rozdíl v teplotě či vlhkosti místností pod stropem , atd.

Asi by bylo vhodnější spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


námraza na půdě (č. 10376) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy